You are currently viewing Akcesoria i kosmetyki dla podologa

Akcesoria i kosmetyki dla podologa

Każda kosmetyczka lub podolog powinien mieć dobrze zaopatrzone gabinet. Nie tylko w odpowiedni sprzęt i akcesoria ale także czysty wręcz sterylne. Tylko w takim pacjent jest bezpieczny i tylko dla takiego przyszłości ponownie wróci. Wiele akcesoriów i kosmetyków potrzebnych do wykonywania zawodu podologa znajdziemy w hurtowniach kosmetycznych.

Akcesoria przydatne w zawodzie podologa

cążki podologiczneWyposażenie gabinetów lekarskich czy też innych jest bardzo ważne. Klienci czy pacjenci bardzo często zwracają uwagę nie tylko jakość usługi ale także nowoczesność danego miejsca czy też gabinetu. Dlatego jeśli mamy problem ze stopami w tym np. grzybica paznokci to musimy udać się do specjalisty jakim jest Podolog. Taki specjalista w swoim gabinecie oczywiście po skończonym kursie podo logicznym, musi mieć bardzo duży wybór jeśli chodzi o akcesoria. Do takich niewątpliwie należą cążki podologiczne, frezarka na odciski do pięt z pochłaniaczem pyłu, obcinacze do paznokci i wiele innych. Wszystkie te akcesoria są zazwyczaj wielokrotnego użytku. Oznacza to, że muszą być bardzo przez te i sterylne. Jeśli w gabinecie nie ma przy rządu do sterylizacji to po codziennym dniu po każdym kliencie wszystkie akcesoria urwane muszą być schowane i zawiezione do sterylizacji. każdy klient lub pacjent powinien zwrócić uwagę właśnie na czystość w danym gabinecie czy to podo logicznym, kosmetycznym czy lekarskim.

Każdy z nas u lekarza czy innego specjalisty chcę się czuć przede wszystkim bezpiecznie i w dobrych rękach. Dlatego my faceci musimy zwracać uwagę na czystość danych narzędzi. Bardzo ważna jest zatem sterylizacja wszelkiego rodzaju przyrządów i akcesoriów używanych w różnych zawodach. Przyrządy wykonane z stali chirurgicznej można czyścić starelizować po każdym pacjencie bez obaw o ich uszkodzenie.