You are currently viewing Automaty sprzedające żywność

Automaty sprzedające żywność

Handel prowadzony w stacjonarnych punktach wymaga wynajęcia lokalu i jego urządzenie oraz zatrudnienie osoby obsługującej klientów. Są to dość spore koszty, szczególnie jeżeli prowadzimy niewielki interes w jednym punkcie.

Jak wygląda automat Necta?

nowoczesne automaty nectaDuże sklepy nie mają wyjścia i muszą wynajmować powierzchnie sprzedażowe i zatrudniać ludzi do ich obsługi, ale małe sklepiki mają wybór. Jeżeli ich asortyment jest mocno ograniczony, to mogą zacząć go sprzedawać przez nowoczesne automaty Necta. Jest ich na rynku tak duży wybór, że można w nich oferować produkty mrożone, chłodzone, lub wymagające przechowywania w pokojowej temperaturze. Obecnie można spotkać automaty oferujące gotowe dania zapakowane w plastikowe pudełka, napoje, nabiał, świeże owoce i warzywa, czy nawet leki i wyroby medyczne. Na zachodzie takie automaty są dużo bardziej popularne niż u nas w Polsce, ale z każdym rokiem możemy ich zaobserwować coraz więcej w miejscach publicznych. Dla wielkości sprzedaży, kluczowe jest znalezienie właściwego miejsca na jego postawienie i dobór właściwego asortymentu. Niektóre automaty Necta mogą stać na zewnątrz, bo są do tego dostosowane, ponieważ posiadają odpowiednie zabezpieczenia i zadaszenia, a inne jedynie wewnątrz budynków. Ten drugi rodzaj jest częściej spotykamy, bo widzimy je w urzędach miejskich, w dużych zakładach pracy, na uczelniach, czy w prywatnych przychodniach. Nawet na stacjach kolejowych możemy znaleźć automat serwujący ciepłe i zimne napoje, albo małe przekąski.

Nowoczesne automaty mogą być talerzowe, lub sprężynowe, w zależności od rodzaju produktów jakie się w środku znajdują. Mają czytelne i łatwe w obsłudze panele dotykowe do kupowania i płacenia, w których można płacić gotówką, lub kartą płatniczą.