Baterie słoneczne czyli ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej

 

Słońce dostarcza Ziemi w ciągu zaledwie kilku sekund tyle energii ile zużywa się na niej w ciągu roku. Co więcej dostarczane przez nie energia jest całkowicie za darmo i tak będzie przez najbliższe kilka milionów lat. Aby z niej skorzystać wystarczy zamontować na swoim dachu baterie słoneczne.

Zalety ekologicznego pozyskiwania energii elektrycznej dzięki bateriom słonecznym

baterie słoneczne na dachBaterie słoneczne na dach zyskują coraz większą popularność, ponieważ pozyskiwany w ten sposób prąd jest bezpłatny a koszty związane z zakupem baterii zwrócą się w bardzo szybkim tempie. Jak wiadomo zapotrzebowanie energii elektrycznej jest dużo większe wieczorem niż w ciągu dnia dlatego wytworzoną energie przez baterie magazynuje się i korzysta wtedy kiedy jej potrzebujemy. Aby panele pracowały najefektywniej powinny być skierowane na południe a jej powierzchnia nachylona do poziomu pod kątem zbliżonym do 30 stopni. Jest to istotne, ponieważ zamontowana w nieodpowiedni sposób lub w miejscu zacienionym spowoduje, że jej wydajność będzie o nawet 40% mniejsza. Powinniśmy je zamontować tak, aby mieć do niej łatwy dostęp dlatego, że co jakiś czas należy je czyścić, ponieważ spadające liście czy śnieg powodują, że do baterii nie docierają promienie słoneczne. Baterie słoneczne montowane są zazwyczaj na dachach, ale można je także zamontować na stojakach jeśli kąt nachylenia naszego dachu spowodowałby obniżenie ich wydajności. Jest to istotne, ponieważ zależy nam na tym, aby pozyskać jak najwięcej energii a nie jak najmniej.

Montaż niewielkich instalacji można wykonać samemu dzięki dołączonej do niej instrukcji montażu, jednak wykonanie większej instalacji powinniśmy powierzyć fachowcom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy wiedzą jak zrobić to prawidłowo czyli tak, aby pozyskać jak najwięcej energii elektrycznej.