You are currently viewing Budowa nowoczesnego domu

Budowa nowoczesnego domu

Przez wiele lat namawiałam mojego męża abyśmy sprzedali nasze mieszkanie w bloku i wyprowadzili się do jakiegoś domku pod miastem. On jednak uważał, że z domem jest za dużo roboty.

Taras drewniany jako piękna ozdoba do domu

taras drewnianyTrzeba w końcu samemu zadbać o dom, całą działkę a nawet chodnik przy działce. Ja jednak widziałam same zalety – spokój, cisza i przede wszystkim ogród. Marzyłam o ogrodzie i dlatego nigdy nie odpuszczałam z namowami. W końcu udało mi się przekonać męża i kupiliśmy dość sporej wielkości działkę. Budowa nie trwała długo i w zasadzie w całości organizowana była przez mojego męża.
Ja natomiast odpowiedzialna byłam za wykończenie. Najwięcej kłopotów sprawił mi ten dom od zewnątrz. Bardzo podobały mi się elewacje drewniane jednak im więcej o nich czytałam tym większe miałam wątpliwości. Przede wszystkim drewniane deski elewacyjne mogą się wypaczać. Poza tym muszą być regularnie konserwowane. Dlatego ostatecznie zdecydowałam się na kompozytowe deski elewacyjne. Nie wymagały żadnej konserwacji, były odporne na działanie wszelkich szkodników no i przede wszystkim trwałe. Ponadto dzięki dużej domieszce mączki drewnianej deski kompozytowe świetnie imitują drewno. Podobnie urządziłam taras. Na początku marzył mi się atrakcyjny taras drewniany jednak również w tym wypadku deska tarasowa z modrzewia przegrała z bardziej praktyczną deską kompozytową. Przede wszystkim przestraszyłam się tych regularnych konserwacji. Ponadto desko kompozytowe są też tańsze a ich montaż jest dużo łatwiejszy. Postąpiłam więc bardzo rozsądnie ale nie czuję jakiegoś żalu z tego powodu. Moje deski kompozytowe również bardzo ładnie się prezentują, być może nawet ładniej niż drewniane. W końcu nie mają żadnych sęków a kolorystycznie są jednobarwne.

Cały dom udało się więc wykończyć bardzo gustownie. Jest wiele drewna przez co dom jest niezwykle przytulny. Nawet mąż jest zadowolony z przeprowadzki.