You are currently viewing Cechy dobrego stojaka na rowery

Cechy dobrego stojaka na rowery

  • Post author:
  • Post category:Przemysł

Przy obecnym trendzie na ekologię, zdrowy tryb życia i porzucanie samochodów na rzecz rowerów, rzecz tak banalna jak stojak na rowery nabiera znacznie większego znaczenia niż kiedyś. Czym należy się kierować przy jego wyborze?

Wybór stojaka na rowery

stojak na roweryPrzede wszystkim, stojak, co oczywiste, musi dobrze spełniać swoje zadanie. Z tym z reguły nie ma żadnego problemu, rower można łatwo przy nim ustawić i go przypiąć. W stojakach nie chodzi jednak tylko o wygodę, ale też o bezpieczeństwo. Dlatego właśnie tak ważna jest możliwość swobodnego przypięcia roweru, jeśli planujemy spuścić go z oka choć na chwilę. Obecne rowery to już nie są tanie składaki sprzed lat, niektóre kosztują naprawdę dużo, wiec są gratką dla złodzieja. Dobry stojak na rower powinien być też łatwy w przytwierdzeniu do podłoża na stałe, tak aby nie dało się go podnieść czy przesunąć. Kolejna kwestia, to trwałość stojaka na rowery. Nikt nie chciałby przecież, żeby jego stojak po roku czy dwóch nadawał się tylko na złom, a nie da się ukryć, że ich „praca” przebiega w różnorodnych warunkach atmosferycznych i najróżniejszych temperaturach. Dlatego należy kupować wyłącznie stojaki z dobrego materiału, odpornego na korozję i bardzo starannie wykonanego. Musi być odporny na uszkodzenia, które również sprzyjają o wiele szybszemu zużyciu produktu. Konieczne jest też dobre zabezpieczenie przed korozją. Sprzyja temu cynkowanie lub malowanie proszkowe – obie te metody są bardzo skuteczne. Pierwsza zapewnia standardowy, srebrzysty, metaliczny kolor, druga z kolei pozwala na pomalowanie stojaka na dowolny kolor i przez to lepsze dopasowanie go to otoczenia.

Lub przeciwnie, wyróżnienie go, aby rowerzyści wiedzieli, gdzie mogą bezpiecznie zostawić swój rower. Jeśli wybierzemy dobry stojak na rower i o niego zadbamy, to z pewnością posłuży nam on przez wiele lat.