You are currently viewing Cementosilosy – ciężkie kolosy

Cementosilosy – ciężkie kolosy

Każdy wyprodukowany materiał musi być jakoś przechowywany i przewożony w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Niektóre mogą być magazynowane w zwykłych drewnianych skrzynkach inne natomiast potrzebują profesjonalnych warunków takim surowcem jest np cement, który jest przechowywany i przewożony w bardzo wyspecjalizowanych warunkach.

Cementosilosy – giganty na kółkach 

cementosilosy ardorW poprzedni weekend będąc na wycieczce rowerowej z kuzynem na terenie jednej z lokalnych firm zauważyłem wielkie wielokołowe naczepy. Od dziecka moim zainteresowaniem są samochody ciężarowe dlatego jako priorytet postanowiłem ustalić co to są za kolosy. Po kilku minutowych poszukiwaniach udało mi się ustalić, że są to  cementosilosy ardor. Okazało się, że są to bardzo zaawansowane,  samonośne i lekkie konstrukcje z aluminium, przystosowane do transportu cementu na różnego rodzaju budowy. Przyczepa taka posiada układ jezdny, który zbudowany jest z 3 niezależnych od siebie osi z bardzo wytrzymałymi hamulcami tarczowymi. Taka specyfikacja jezdna jest bardzo ważna przy przewożeniu ładunku jakim jest cement, który bardzo zwiększa wagę pojazdu. Pojemności zbiorników są bardzo różne i często dostosowane do indywidualnego zamówienia klienta, może sięgać nawet do 63m³. Nie spodziewałem się, że są to aż tak zaawansowane technologicznie giganty, które rzadko widujemy na drogach.

Budowa takiego silosu jest bardzo długa i pracochłonna dlatego zamówienie na silos który by nas interesował należy złożyć odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem budowy. Udało mi się jeszcze dowiedzieć, że cementosilosy ardor są jednymi z najlepszych na rynku. Ich producent jest firmą której warto zaufać, ponieważ realizuje każde zamówienie na czas.Według mnie dużym plusem jest wykonywanie cementosilosów na zamówienie.