Chemiczne produkty z Niemiec

 

Utarło się, że produkty chemiczne pochodzenia niemieckiego są najlepsze, mają najlepszy skład i lepsze działanie, ale czy tak jest naprawdę? Prawda jest taka, że należałoby w warunkach domowych samodzielnie sprawdzić chemiczne preparaty z Niemiec i z Polski i porównać ich działanie, a w efekcie stwierdzić, co nam się lepiej opłaca? Czy faktycznie niemiecka chemia jest aż tak godna polecenia i taka dobra?

Produkty z Niemiec lepsze niż polskie?

chemia niemieckaWarto zauważyć jeden znaczący fakt, że chemia, która sprzedawana jest w naszych polskich sklepach jest w większości produkowana przez firmy niemieckie, ale czy w związku z tym, że produkcja odbywa się na terenie naszego kraju to oznacza, że technologia wytwarzania i skład mogą być inne? Chyba tak nie jest do końca, ale tak, jak już wcześniej było napisane, najlepiej wszystko sprawdzić, żeby po prostu wiedzieć doświadczalnie jak to wygląda. W końcu przecież chemia niemiecka nie może się chyba aż tak różnić od naszej polskiej, bo jeden producent nie mógłby sobie pozwolić na takie rozbieżności w produkcji tego samego produktu jedynie w zależności od narodowości. Być może ciągle wśród nas funkcjonuje taki stereotyp, że chemia z Niemiec jest lepsza, bo dawniej za czasów komunizmu nie było w Polsce tak wiele dostępnych produktów, ale obecnie Polska jest bardzo otwarta i na Europę i na rynek europejski i dlatego też przepływ i dostępność różnych produktów, także niemieckich, nie powinna być tu problemem.

Czasami ludzie myślą schematami, czasami żyją dawnymi przekonaniami, a przecież świat idzie na przód i bardzo się zmienia, a szczególnie nasz kraj, który idzie na przód podwójnie szybko, bo wiele więcej do nadgonienia, i dlatego też chyba czas już odstąpić od stereotypu chemii niemieckiej, na korzyść ogólnie chemii.