You are currently viewing Co będzie nam potrzebne na wycieczce w góry?

Co będzie nam potrzebne na wycieczce w góry?

Polacy należą do nielicznej grupy szczęśliwców, których kraj obejmuje jednocześnie góry i morze. To umożliwia Polakom spędzanie letnich wakacji na brzegiem morze, na plaży w pełnym słońcu, a także korzystanie z dobrodziejstw gór w zimę, czyli sportów zimowych, takich jak jazda na nartach.

Buty trekkingowe niezbędne na wyprawie w górach

buty trekkingowe dla dzieciGóry jednak są piękne nie tylko zimą, ale o każdej porze roku. Może niekoniecznie nadają się do odwiedzin w bardzo upalne letnie dni, ale na pewno warto z nich korzystać kolorową jesienią i wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia. Polskie góry to nie tylko wysokie szczyty w Tatrach, ale także mniej wymagające szlaki w Bieszczadach oraz Sudetach. Taka różnorodność umożliwia wszystkim odwiedzanie gór, w tym także całym rodziną. Zanim jednak wybierzemy się na wycieczkę w góry, warto się do niej dobrze przygotować, bo nawet teoretycznie prosty szlak może nas czymś zaskoczyć. Postawą wypraw w góry są dobre buty. To one zapewnią nam podstawowe bezpieczeństwo w trakcie wycieczki, dlatego warto kupić  wygodne buty trekkingowe dla dzieci i dla siebie. Takie buty powinny mieć twardą i grubą podeszwę, co umożliwi nam spacer po każdym rodzaju podłoża. Buty trekkingowe powinny zakrywać kostkę, w ten sposób chronimy nasz stopy przed różnego rodzaju urazami, takim jak skręcenia i zwichnięcia na nierównej drodze, a nawet złamania. Dodatkowo warto, aby takie buty były wodoodporne, ponieważ pogoda w górach może być bardzo nieprzewidywalna i czasami przyjdzie nam iść w deszczu.

Prawidłowe buty to podstawa udanej  górskiej wycieczki. Góry są piękne, ale to nadal dzika przyroda i jeśli nie przygotujemy się do niej w odpowiedni sposób, to taka wycieczka może się dla nas skończyć poważnym problemem zdrowotnym.