You are currently viewing Co to sa kryptowaluty?

Co to sa kryptowaluty?

  • Post author:
  • Post category:Finanse

Niektóre z najnowszych technologii budzą pewne kontrowersje i minie trochę czasu zanim zaczną się one upowszechniać. Historia zna wiele podobnych przypadków kiedy wielkie wynalazki były początkowo szykanowane a później stały się one przedmiotami codziennego użytku bez których ludzie nie wyobrażają sobie obecnie życia. Warto tutaj wymienić chociażby żarówkę czy telefon komórkowy.

Kopanie wirtualnych monet coraz popularniejsze

koparki kryptowalutŻeby dana technologia miała szansę zaistnieć potrzebuje zaufania ze strony swoich odbiorców oraz gwarancji, że jest ona bezpieczna. Te cechy uzyskiwane są z biegiem czasu. Kryptowaluty są bardzo świeżą technologią o której przeciętny zjadacz chleba nie wie nic lub wie bardzo mało. Są one świeżym tworem a ich przyszłość zależy od ich rozwoju. Najkrócej mówiąc kryptowaluty są wirtualnym środkiem płatniczym, który umożliwia ich wymianę na inne wirtualne waluty lub środki płatnicze powszechnie akceptowane. Kryptowalut nie można kupić w tradycyjny sposób, wydobywa się je. Do tego celu wykorzystywane są koparki kryptowalut, czyli komputery o dużej mocy obliczeniowej, które są w stanie wykonywać wiele skomplikowanych operacji matematycznych na sekundę. Do kopania kryptowalut są wykrzystywane przede wszystkim karty graficzne, które znakomicie nadają się do wydobycia wirtualnej waluty. W zależności od charakterystyki danej kryptowaluty czasami większą wydajność osiąga się na specjalnie stworzonych maszynach, które nadają sie tylko i wyłącznie do kopania kryptowalut.

Jednak ze względu na duże wahania rynkowe cen tych wirtualnych monet dużo większą popularnością cieszą się karty graficzne, które mogą w razie co być użyte do innych celów lub odsprzedane. Technologia ta mimo, że jest obecnie kontrowersyjna ma okazję zaistnieć na szerszym polu dzięki swojej innowacyjności. Największe instytucje światowe na czele z rządami interesują się również technologią blockchain, która nierozłącznie wiąże się z tematyką kryptowalut.