Czy kupno opon używanych się opłaci?

Czy kupno opon używanych się opłaci?

Na to pytanie odpowiedzi szuka większość kierowców, która planuje zakup kompletu opon na kolejny sezon. Można kupić opony używane w doskonałym stanie, ale trzeba ich trochę poszukać. Natomiast nowe opony to zawsze nowe, więc inwestujemy pieniądze na kilka kolejnych sezonów. Jednak cena, jaką można zapłacić za używane opony sprawia, że warto tą decyzję dobrze przemyśleć.

Ile można zaoszczędzić na używanych oponach?

opony używane - opoleOkazuje się, że całkiem sporo. Komplet markowych opon używanych i to w bardzo dobrym stanie można kupić już za trzysta złotych. Jeśli mówimy o niewielkich rozmiarów felgach. Im większe felgi tym droższe opony, ale na używkach i tak można zaoszczędzić od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Sztuką jest jednak znaleźć używki w dobrym czy bardzo dobrym stanie. Najlepiej szukać ich w portalach ogłoszeniowych i kupować je bezpośrednio od właściciela. Na przykład opony używane – Opole można znaleźć bez większego problemu, ale najwięcej ogłoszeń pochodzi od sklepów i hurtowni opon. Jeśli przejrzymy ogłoszenia prywatne to mamy większą szansę, że trafimy na jakościowe perełki. Oszczędność na zakupie opon używanych może być spora, ale będzie realna, jeśli pojeździmy na nich przynajmniej kilka sezonów. Najlepiej przejrzeć oferty byłych właścicieli, którzy pozbyli się samochodu a teraz wyprzedają opony, które im zostały. Najczęściej tacy sprzedawcy chcą się ich pozbyć nie dla samego zarobku, ale dla oszczędności miejsca na nowe opony do nowego samochodu.

Opony używane sprzedają się bardzo dobrze i to zarówno w hurtowniach jak i na portalach ogłoszeniowych. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na znalezienie atrakcyjnej oferty. Warto szukać ogłoszeń tylko lokalnych, żeby móc ewentualnie podjechać i zobaczyć opony na własne oczy. Wtedy można realnie ocenić ich stan i pozostanie już tylko dogadać cenę.

Close Menu