You are currently viewing Czy kupować myjkę dla dzieci z żelem?

Czy kupować myjkę dla dzieci z żelem?

 

Żyjemy w szalonych czasach gdzie każdego dnia wchodzi na rynek nowy wynalazek. Jeden mniej a drugi bardziej zaskakujący. Pionierami wśród zaskakujących wynalazków zdecydowanie są Japonia, Chiny czy Korea. Ich jakże różna kultura nie mało zaskakuje Europejczyków.

Podróżna myjka dla dzieciaczków z żelem

myjka dla dzieci z żelemWynalazek goni za wynalazkiem, tylko czy to aby na pewno takie korzystne dla naszego świata? Uważam, że niektóre wynalazki nas zdecydowanie cofają i rozleniwiają. Zamiast się rozwijać to nasze człowieczeństwo i podstawowe odruchy zaczynają gdzieś zanikać. Przykładem błahym ale dobrze obrazującym moją hipotezę jest myjka dla dzieci z żelem. W czasach naszych babć bądź prababć kąpiel odbywała się w prowizorycznej łazience bądź w kuchni czy salonie, gdziekolwiek gdzie można było postawić żeliwną wannie i nalać do niej ciepłej wody, wcześniej zagotowanej na kuchni w garnku. Gąbki czy myjki były prowizoryczne a mydło tylko jednej marki dostępne w sklepach. W obecnym momencie mamy nie tylko łazienki, prawdziwe wanny czy prysznice ale również myjkę z dyfuzorem do dawkowania żelu do kąpieli. Już nie trzeba ręcznie kilka razy w trakcie kąpieli nakładać mydło na gąbkę, wystarczy raz na jakiś czas wlać odpowiednią ilość do podajnika. Czy aż tak rozleniwiające wynalazki aby na pewno są nam potrzebne? To już kwestia względna i przede wszystkim prywatna. Tego typu przedmiot na pewno ma dobre zastosowanie w trakcie podróży czy wakacji, nie trzeba zabierać ze sobą osobno żelu dla każdego członka rodziny i gąbki, wystarczy odpowiednia myjka dla każdego. Oszczędność czasu i miejsca zdecydowanie. Dodatkowo myjki te mają ciekawe kształty, które zapewne przypasują każdemu malcowi.

Czy taki przedmiot jest niezbędny w każdym domu? Na pewno nie, jednak może okazać się niezwykłe przydatny w podróży bądź gdy nasz malec protestuje przy każdej kąpieli. Rozleniwiające wynalazki oczywiście mają swoje plusy jednak w mojej opinii warto czasami sięgać po standardowo, tradycyjne metody.