You are currently viewing Czy popularny jest najlepszy?

Czy popularny jest najlepszy?

Czym kierujemy się wybierając miejsce zakupu? Co nam- konsumentom pomaga w podejmowaniu decyzji?Niewątpliwie wybierając miejsce zakupów kierujemy się również, w mniejszym lub większym stopniu opinią innych ludzi, znajomych czy rodziny

Kupując petardy kierujemy się ceną i asortymentem

popularny sklep z petardamiNiejednokrotnie poszukując potrzebnych informacji korzystamy z wyszukiwarek internetowych, aby poznać również opinię obcych ludzi. Zapewne nie inaczej postępujemy chcąc kupić petardy. Żyjemy w czasach, w których internet odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania, więc dlaczego nie zapytać gdzie kupić środki pirotechniczne? Jeśli sklep jest polecany przez ludzi to znaczy, że spełnia szereg wymagań, które konsumenci przecież posiadają. Jednakże należy być ostrożnym i sprawdzać, czy popularny sklep z petardami będzie miał lepszy, choćby jakościowo, asortyment? Myślę, że nie zawsze. Uważajmy również na sztucznie podniesione ceny, ponieważ jeśli sklep jest popularny może sobie już pozwolić na podniesienie ceny licząc na to, że jego reputacja i tak przyciągnie rzeszę klientów, nawet jeśli będzie trochę drożej. Jest to zabieg bardzo często stosowany w handlu czy usługach. Nie dajmy się na to złapać. Bądźmy świadomymi konsumentami i sprawdzajmy, czy te petardy kupione w popularnym sklepie są rzeczywiście lepsze, aniżeli te kupione w mniejszym i mniej znanym.

Bardzo ważne jest także, aby osoba sprzedająca w sklepie z petardami była kompetentna i doradziła nam w wyborze, a także objaśniła jak dany produkt działa i w jakich warunkach go używać. Nie ma nic złego w robieniu zakupów w popularnych sklepach, zastanawiajmy się jednak czy warto płacić wyższą cenę, kiedy w innym i mniej znanym punkcie możemy kupić to samo za dużo mniej. Płaćmy za produkt, a nie opinię.