You are currently viewing Czy tabletki to zawsze najlepsze rozwiązanie?

Czy tabletki to zawsze najlepsze rozwiązanie?

 

Żyjemy w erze antybiotyków. Większość chorób leczymy antybiotykami, nawet jeśli ten rodzaj terapii jest niewskazany. Owszem, to dobry sposób na wyeliminowanie wielu chorób, ale może też wyrządzić szkody w organizmie człowieka.

Czy stosować probiotyki?

probiotyczne bakterie kefiroweZadaniem antybiotyków jest zabicie chorobotwórczego drobnoustroju. Niestety ich działanie nie jest aż tak wybiórcze jak powinno być, dlatego zabijają też inne bakterie z naszego organizmu, nawet te należące do naszej mikroflory. Na szczęście ludzie opracowali sposoby zapobiegające temu. Wraz z antybiotykoterapią dobrze jest stosować dodatkowe probiotyki. Oczywiście można w aptece wykupić tabletki, ale są inne metody niewymagające połykania większej ilości leków. W wielu jogurtach i kefirach są potrzebne organizmowi bakterie, więc w trakcie naszego leczenia można uzupełnić naszą dietę o takie produkty. Probiotyczne bakterie kefirowe to naturalny sposób na poprawę flory bakteryjnej. Wiadomo, że wszystkie naturalne metody są lepsze od tych sztucznych, w tym wypadku ta reguła też się sprawdza. Bakterie probiotyczne zawarte w kefirze, albo jogurcie są bardzo skuteczne. W wyrządzą szkód w organizmie, nie są toksyczne. Nie ryzykujemy przedawkowania i nie dostarczamy do organizmu innych substancji, które mogą nam zaszkodzić, w porównaniu do tabletek, których skład może być bardzo różnorodny. Dodatkowo takie produkty są smaczne,  chory z przyjemnością zje jogurt, albo kefir zamiast łykać kolejne leki.

Antybiotyki to wspaniały wynalazek, który poprawił jakość życia ludzi na Ziemi. Dzięki nim wyeliminowaliśmy wiele strasznych chorób, ale mają też swoje wady. Na szczęście przy odpowiednim stosowaniu produktów probiotycznych nie musimy obawiać się komplikacji związanych z antybiotykami.