You are currently viewing Czym jest bumper ball?

Czym jest bumper ball?

Czasem każdy z nas lubi się rozerwać w niekonwencjonalny sposób. Szczególnie jeżeli rozrywka łączy się z aktywnością fizyczną i rywalizacją drużynową. Bumper ball to sport, który robi się bardzo popularny i z tego rodzaju rozrywki, decyduje się korzystać coraz więcej ludzi.

Halowe rozgrywki bumper balla

bumper ball na haliCzy może być coś lepszego niż połączenie klasycznego meczu piłki nożnej i dużej dozy śmiechu? Wydaje się, że dla entuzjastów raczej nie. Bumper ball to właśnie taki rodzaj rozgrywki. Mecze rozgrywane są na hali, a gracze ubierają na siebie duże, dmuchane kule. Gra oczywiście polega na wbiciu większej liczby bramek, od naszych przeciwników, jednakże tutaj wartością dodaną są zderzenia oraz spektakularne upadki, do których dochodzi niemalże co chwilę. Do upadków dochodzi nawet przy bardzo małym kontakcie z innymi graczami, gdyż wystarczy niewielki impet, by zawodnicy odbili się od siebie. Kule do bumper balla osłaniają nas od pasa w górę, zabezpieczając również naszą głowę, dzięki czemu nawet zrobienie paru fikołków do tyłu lub przodu, wskutek zderzenia, nie jest w stanie nam wyrządzić nawet najmniejszej szkody. Bumper ball na hali jest dużo bardziej efektowny niż na standardowym boisku, na tej powierzchni jest też niemożliwe uszkodzenie kul, gdyż nie ma elementów, na których mogłyby się przebić. Bumper ball jest świetnym pomysłem na spotkanie grupy przyjaciół, ale też pełni funkcje integracyjne w ramach firmowych imprez. Tutaj liczy się tylko dobra zabawa, a na dalszy plan schodzi wynik gry.

Bumper ball jest stosunkowo nową rozrywką, ale przyjęła się ona na tyle dobrze, że powstaje coraz więcej miejsc, w których można ją uskuteczniać. Wynajęcie hali oraz sprzętu w postaci kul i ochraniaczy, nie powinno przekroczyć kilkudziesięciu złotych na osobę.