You are currently viewing Deska tarasowa – na co zwrócić uwagę?

Deska tarasowa – na co zwrócić uwagę?

  • Post author:
  • Post category:Budownictwo

Pracując w markecie budowlanym na terenie województwa wielkopolskiego i codziennie spotykam się z klientami, którzy potrzebują dorady. W moim dziale najczęściej ludzie pytają na co powinni zwrócić uwagę podczas wyboru materiału na taras i innego typu podesty, znajdujące się na świeżym powietrzu.

Deska tarasowa ma swoje zalety

deska tarasowaOczywiście takich czynników jest przynajmniej kilka, co zawsze podkreślam. Ze względu na warunki panujące w naszym kraju materiał, z którego zamierzamy zrobić taras, lub po prostu go pokryć powinien być odporny na mrozy, śniegi, deszcze i działanie promieni słonecznych. Tutaj zawsze sprawdzą się mrozoodporne kafle lub kostka brukowa, jednak nie zawsze klienci chcą się na nie zdecydować. Mimo wszystko w aranżacji ogrodów dominuje obecnie drewno, więc kostka może wydawać się przy nim niezbyt sielska i atrakcyjna. Drewno z kolei nie ma odporności, która byłaby w tym przypadku wskazana. Dobrze też, gdy powierzchnia jest antypoślizgowa, zwłaszcza jeśli taras ma być miejscem, w którym będą przebywać dzieci i osoby starsze. Ważna jest też bez wątpienia trwałość, łatwość w montażu i dobry efekt wizualny. Taki mogą zapewnić deski kompozytowe, które naprawdę się sprawdzają i mają wszystko to, co jest najważniejsze podczas wyboru materiału na taras lub balkon. Klienci często po raz pierwszy o nich ode mnie słyszą, dlatego dokładnie przybliżam ich charakterystykę. Deski tarasowe kompozytowe mimo posiadania wszystkich ważnych cech mają także wady. Głównymi jest podatność na plamy z tłuszczu i czasem (alem nie zawsze) nie najtańszy koszt. Każde deska tarasowa z Poznania jest taka sama, ale nie zawsze stanowi to zaletę.

W razie konieczności dosztukowania jedna deska tarasowa może różnić się od drugiej, bowiem trudno będzie dopasować nową do pozostałych. Pomijając te kwestie to jest to z pewnością jedno z najciekawszych dostępnych obecnie rozwiązań, które serdecznie polecam wszystkim naszym klientom.