You are currently viewing Dlaczego obuwie robocze ma znaczenie?

Dlaczego obuwie robocze ma znaczenie?

Odpowiednio dobrane obuwie robocze ma niesamowicie istotne znaczenie w przypadku wielu branż, gdzie nasze ciało narażone jest na różnego typu szkodliwe czynniki. Wśród dostępnych na rynku możliwości możemy wyróżnić trzy kategorie: buty zawodowe, buty ochronne oraz buty bezpieczne.

Sklep ze specjalistycznym obuwiem roboczym

obuwie robocze hurtownia bhp bydgoszczKażde z dostępnego obuwia różni się pomiędzy sobą kluczowymi parametrami, które określają stopień zabezpieczenia stopy pracownika. Buty bezpieczne oraz ochronne mają szczególne zadanie, ponieważ ich rolą jest niwelowanie czynników zewnętrznych, które mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pracownika. Polskie prawo reguluje w jakich sytuacjach konieczne jest posiadanie obuwia roboczego. Ponadto do jego wydania pracownikom zobowiązany jest pracodawca. Jeżeli chodzi o obuwie robocze hurtownia bhp bydgoszcz ma do zaoferowania szeroki wybór produktów, które zapewnią w pełni bezpieczną pracę nawet w najcięższych warunkach. Samo obuwie robocze jest jednak wykorzystywane nie tylko przez pracowników produkcyjnych. Korzystają z nich również pracownicy służby zdrowia, listonosze czy piekarze. Dopasowanie odpowiedniego obuwia zależy więc w głównej mierze od charakteru wykonywanej pracy oraz otaczających warunków. Ważne jest jednak dobranie butów z uwzględnieniem własnego komfortu. To on bowiem w dużej mierze będzie wpływał na naszą produktywność oraz jakość wykonywanej pracy. Szczególnie w przypadku cięższych zawodów takich jak spawacz czy górnik komfort odgrywa kluczowe znaczenie.

Pracodawca wybierając obuwie dla własnych pracowników powinien kierować się przede wszystkim wysoką jakością wyrobów. Obuwie ma za zadanie chronić ciało pracownika, z tego też względu najmniejsze mankamenty mogą przyczynić się do utraty zdrowia. Ponadto buty robocze powinny posiadać odpowiednie atesty warunkowane przez normy europejskie.