You are currently viewing Dlaczego warto mieć matową pomadkę?

Dlaczego warto mieć matową pomadkę?

Usta stanowią wizytówkę każdej kobiety, i każda z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też staramy się codziennym makijażem sprawiać, aby wyglądały one jak najlepiej. Często staramy się w tym względzie kombinować, podczas, gdy istnieje prosty sposób na to, aby przepięknie je podkreślić.

Zalety matowych pomadek w płynie

matowa pomadka w płynieOd jakiegoś czasu rynek makeupu rewolucjonizują coraz to nowsze kosmetyki, mające na celu sprawić, aby makijaż wyglądał jeszcze bardziej perfekcyjnie. Od kilku lat na wielu forach dotyczących makijażu brylują coraz to nowocześniejsze pędzle do makijażu, czy cienie do powiek. Niezaprzeczalnie jednak najnowszym hitem okazała się matowa pomadka w płynie. Dlaczego? Przede wszystkim każda kobieta wie, jak trudno nałożyć perfekcyjnie pomalować szminką usta oraz, że znacznie łatwiejszy i precyzyjniejszy pod tym względem jest błyszczyk. Dlatego też powstała pomadka, która za sprawą tego, iże nakładamy ją dokładnie w taki sam sposób jak błyszczyki, gwarantuje precyzyjne wykończenie oraz idealne podkreślenie naszych ust, a nawet ich powiększenie! Dzięki temu bowiem, że pomadka jest matowa, nie uwydatnia łuku kupidyna, czy też konturu naszych ust, co sprawia, że za jej pomocą możemy nieco wyjechać kosmetykiem poza oryginalną granicę naszych ust powiększając je tym samym optycznie i sprawiając, że będą wyglądały jeszcze bardziej kobieco. Matowe pomadki występują w naprawdę wielu odcieniach, toteż każda kobieta może dostosować tę idealną dla siebie.

Co więcej ich ceny są przeważnie naprawdę bardzo niskie, dlatego jeśli planujemy zakup kilku pomadek, nie będziemy musiały się martwić o ewentualnie uszczuplenie naszego portfela. Oczywiście ostatnimi czasy możemy najczęściej spotkać pomadki w odcieniach nude, albowiem są one teraz najbardziej modne, co jednak nie oznacza, że w drogeriach oraz w internecie nie znajdziemy bardziej odważnych czy też soczystych kolorów