You are currently viewing Dodatki w stylu art deco – lampy

Dodatki w stylu art deco – lampy

Lampy w naszym domu pełnią dwie, niezwykle istotne funkcje. Pierwszą z nich, jak łatwo się domyślić jest dostarczanie nam źródła światła. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać możemy stawiać na różne moce żarówek zastosowanym w lampach. Inną, w obecnych czasach ważniejszą funkcją jest bycie ozdobą naszych pomieszczeń. W końcu z pewnością większość z nas podczas kupna lamp do domu kieruje się ich wyglądem. 

Cechy charakterystyczne lamp w stylu art deco 

lampy art decoLampy występują w tak wielu rodzajach, że możemy w prosty sposób dopasować je do stylu naszych wnętrz. Dziś na tapet weźmiemy lampy art deco, które w ostatnich latach zyskały na sporej popularności. Skąd ona wynika? Czym tak właściwie jest styl art deco? Nazewnictwo tego stylu wywodzi się z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza sztukę i dekorowanie. Tymi właśnie określeniami możemy obdarzyć właśnie lampy dostępne w sklepach. Materiałami dominującymi w lampach art deco są skóra naturalna, mahoń, srebro oraz brąz. Tkaniny użyte w ich produkcji charakteryzują się dużym połyskiem tworząc błyszczący efekt. Cechą charakterystyczną tego stylu są bryły kwadratów i trójkątów. Wielu może mieć wrażenie obserwując dodatki w stylu art deco, że na każdym etapie produkcji wycinane były one od linijki. Charakteryzują się bowiem niezwykłą precyzją wykonania. Nie bez znaczenia w lampach art deco są również owale i koła. Możemy spotkać się z nimi zarówno w postaci wiszącej jak i stojącej. 

Co najważniejsze lampy art deco nie muszą być ozdobą pomieszczeń urządzonych tylko i wyłącznie w tym stylu. Doskonale wpisują się w wystrój zarówno nowoczesny jak i tradycyjny. W przypadku tych drugich mogą stać się powiewem świeżości w pomieszczeniu, w którym dominują nieco inne formy. Dodatki w stylu art deco będą doskonałym przełamaniem w takich pomieszczeniach.