You are currently viewing Efektywne materiały opałowe

Efektywne materiały opałowe

Bardzo drobny węgiel przez wiele lat był uznawany za materiał opałowy gorszej jakości. Praktycznie nikt nie chciał tego węgla kupować ponieważ był też problem z jego efektywnym spalaniem. Z biegiem czasu zaczęto jednak doceniać ten materiał i stał on się bazą do tworzenia innych materiałów opałowych. W szczególności dużą popularność zyskał ekogroszek, który z takiego węgla powstaje.

Ekogroszek wysokiej jakości

ekogroszek retopalKupując tonę węgla w obecnych czasach można się bardzo mocno zdziwić. Powodem takiego zdziwienia jest oczywiście cena za ten materiał opałowy. Ceny węgla bardzo mocno poszybowały w górę ze względu na zmniejszanie się jego zasobów oraz na zwiększone zużycie. Wiele osób zaczyna więc inwestować w inne materiały opałowe. Szczególnie dużym uznaniem darzony jest wspomniany już wcześniej ekogroszek. Natomiast w naszym kraju wybiera się często ekogroszek Retopal ze względu na jego bardzo dobre właściwości. Podczas spalania tego materiału opałowego dochodzić będzie do emitowania bardzo dużych ilości ciepła. Nie bez powodu w nazwie tego materiału znajduje się również przedrostek „eko”. Wynika on stąd, że podczas spalania ekogroszku nie dochodzi do emitowania dużych ilości szkodliwych gazów do atmosfery. Nie bierze się to znikąd. Otóż podczas produkcji ekogroszku z węgla usuwane są szkodliwe cząsteczki siarki, które odpowiadają za generowanie szkodliwych spalin.

Na ten moment ekogroszek można zakupić na wielu składach materiałów opałowych. Ten materiał warto zakupić już wiosną gdy to sprzedawane są tony ekogroszku jaki nie sprzedał się w trakcie sezonu grzewczego. W tym czasie można zakupić ekogroszek w najlepszej cenie. Różnica cen na wiosnę a latem może wynosić nawet kilkaset złotych na jednej zakupionej tonie tego materiału.