Efektywne zwalczanie kretów

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Sporo osób posiada wokół swojego domu trawnik, o który staramy się dbać możliwie jak najlepiej. Trawników nie wystarczy jedynie systematycznie kosić by rosła na nich gęsta trawa. Musimy również dbać o to by nasz trawnik był wolny od obecności szkodników, które mogą psuć jego wygląd. Do takich szkodników zdecydowanie zaliczyć możemy krety.

Usuwanie kretów z trawnika

zwalczanie kretów warszawaKret to zwierze z gatunku gryzoni. Wydawać się może, że jest to stworzenie niegroźne. Ludziom faktycznie nie robi on szkód ale jednak jest on w stanie w dużym stopniu niszczyć rośliny rosnące w naszych ogrodach. Krety kopią w ziemi bardzo długie tunele, które przemierzają nawet parę razy dziennie. Często na jednym z końców takich tuneli tworzony jest charakterystyczny kopiec. Takie kopce mogą bardzo negatywnie wpływać na wygląd naszego trawnika. Całe nasze starania o to by nasz trawnik wyglądał pięknie mogą skończyć się tak, że kilka kopców kreta zniszczy cały efekt naszej długoletniej pracy. Z tego właśnie powodu jeśli dostrzeżemy chociażby jeden kopiec kreta na naszym trawniku to powinniśmy od razu zacząć działać. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zwalczanie kretów Warszawa jest jednym z miast, w którym łatwo znaleźć możemy specjalistów znających się doskonale na technikach usuwania tych gryzoni z trawników. Korzystając z ich usług możemy spodziewać się tego, że efekt będzie naprawdę ciekawy i przede wszystkim bardzo szybki.

W przeszłości często krety zwalczano przy użyciu karbidu. Jednak ze skutecznością tego rozwiązania bywało zdecydowanie różnie. Niekiedy był on bardzo skuteczny a czasami nie działał wcale. Obecnie znane są zdecydowanie bardziej efektywne rozwiązania. Początkowo możemy samodzielnie próbować zwalczać te organizmy ale jeśli efekty będą marne to jedynym wyjściem będzie zlecenie tego zadania specjalistom.