You are currently viewing Firmy budowlane wypożyczają minikoparki

Firmy budowlane wypożyczają minikoparki

Branża budowlana jest chyba jedną z niewielu branż, która jest całkowicie odporna na wszelkiego rodzaju kryzysy. Wystarczy się rozejrzeć dookoła, żeby zobaczyć, że wszędzie budują się nowe domy jednorodzinne. Budową domów jednorodzinnych zajmują się raczej mniejsze firmy, które nie zawsze posiadają na własność odpowiednie maszyny i sprzęty budowlane.

Wypożyczenie minikoparki najlepszym rozwiązaniem

wypożyczalnia minikoparekDo prac budowlanych przy budowie domów jednorodzinnych nie potrzeba ogromnych koparek czy innych dużych maszyn. Do wykopania fundamentów w zupełności wystarczą małe, ale bardzo zwinne minikoparki. Z takich maszyn korzystają również firmy wodociągowe czy takie, które montują instalacje elektryczne. Większość firm budowlanych nie posiada swojej minikoparki, bo jej przechowywanie i utrzymywanie wiąże się ze sporymi kosztami finansowymi. Dlatego dzisiaj praktycznie każda wypożyczalnia minikoparek oferuje możliwości wynajęcia tego rodzaju niewielkich maszyn budowlanych w bardzo dobrych cenach. Jest to najlepsze rozwiązanie dla firm budowlanych i innych, które wykorzystują do pracy minikoparki, ale nie chcą kupować takich maszyn na własność. Wynajęcie minikoparki bez operatora na jedną dobę kosztuje około trzystu złotych. To o wiele bardziej opłacalne niż kupowanie takiej maszyny lub wynajmowanie jej z operatorem co kosztuje często ponad sto złotych za godzinę. Jeśli minikoparkę wynajmuje się na cały tydzień to cena w przeliczeniu na dobę jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Dla firm budowlanych możliwość wynajęcia sprzętu jest o wiele bardziej opłacalna niż jego kupowanie na własność. Biorąc pod uwagę, że ceny niektórych maszyn sięgają kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych to bardziej opłaci się takie maszyny za niewielkie pieniądze wynajmować. Tym bardziej, że do większości prac budowlanych maszyny potrzebne są jedynie na kilka dni.