You are currently viewing Gdzie zarejestrować swoją firmę?

Gdzie zarejestrować swoją firmę?

  • Post author:
  • Post category:Biznes

Wiele osób po rozpoczęciu swojej kariery zawodowej i zapoznaniu się z blaskami i cieniami pracy na etacie, zaczyna zastanawiać się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Przynależność Polski do Unii Europejskiej daje nam mnóstwo nowych możliwości, takich jak rejestracja firmy za granicą.

Firma za granicą – optymalne rozwiązanie

rejestracja firmy w norwegiiZnaczna część Polaków ostatecznie nie decyduje się na rejestrację firmy poza granicami naszego rodzimego kraju w obawie przed formalnościami lub ze względu na brak znajomości języka. Czy jednak rzeczywiście jest się czego bać? Na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które zajmują się pośrednictwem i doradztwem w zakresie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej dla osób, które chcą spróbować swoich sił za granicą. W takim przypadku bardzo popularnym rozwiązaniem okazuje się rejestracja firmy w Norwegii. Jak się okazuje, dzięki skorzystaniu z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów, nie trzeba wcale znać skomplikowanego języka norweskiego, za to rejestracja firmy w tym kraju przynosi Polakom bardzo wiele nieocenionych korzyści, co sprawia, że coraz chętniej decydują się oni właśnie na założenie swojej działalności w tym kraju. Jakie są to korzyści? Na przykład preferencyjne warunki odnośnie ubezpieczenia, które jest obliczane procentowo od dochodu, co w praktyce oznacza, że jeśli zdarzy się, że firma nic nie zarobi, to nie zapłaci składki. Nie zapominajmy też, że zarobki w krajach skandynawskich są wyższe niż w Polsce.

Może się wydawać, że prowadzenie firmy za granicą nie jest łatwe. Gdy jednak korzystamy z pomocy firm, które się w tym specjalizują, okazuje się, że możemy wiele zyskać na takim właśnie rozwiązaniu. Unia Europejska daje wiele możliwości, z których naprawdę warto korzystać.