Górski Kross Level R1

Jeżeli planujemy zakup roweru górskiego, warto zastanowić się na ofertą firmy Kross. Jest to polska firma, która jest na rynku od prawie trzydziestu lat. Zajmuje się ona produkcją każdego rodzaju rowerów, od górskich, przez miejskie, po dziecięce. 

Sprawdzony Level R1 od Krossa

kross level r1Klienci, którzy szukają sprawdzonego i porządnie wykonanego roweru górskiego, w granicach dwóch tysięcy złotych, zapewne trafią w końcu na ofertę firmy Kross. W tym segmencie jest ona niekwestionowanym liderem, a jej rowery oprócz najwyższej jakości wykonania, odznaczają się bardo nowoczesnym designem, który sugeruje znacznie wyższą cenę. Kross Level R1 ma aluminiową, cieniowaną ramę. Oznacza to, że w miejscach, gdzie naprężenia są mniejsze i ścianki ramy są cieńsze. Natomiast na łączeniach są znacznie grubsze. W przypadku R1 rama jest tak solidna, że na pierwszy rzut oka, wygląda jak gdyby była stożkowa. Niestety nie jest, ale efekt wizualny jest naprawdę godny uwagi. W Levelu R1, zastosowano mechaniczne hamulce tarczowe, które doskonale sprawdzą się podczas hamowania w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. R1 to również bardzo dobrej jakości przerzutki od znanego, japońskiego producenta. Koła o rozmiarze dwudziestu siedmiu i pół cala, gwarantują nam natomiast świetną przyczepność i znacznie łatwiejsze pokonywanie nierówności. Warto też zauważyć, że amortyzatory zastosowane w Levelu R1 posiadają blokadę, jest ona niezwykle skuteczna i przyda się podczas jazdy po równym terenie, na przykład po ścieżce rowerowej. 

W tej cenie nie znajdziemy wiele modeli, które mogłyby konkurować z Levelem R1. Osprzęt, z jakim mamy tu do czynienia jest bez wątpienia najlepszym, jaki możemy dostać w tym przedziale cenowy. Geometria roweru sprzyja z kolei rozwijaniu dużych prędkości.