You are currently viewing Jak nie zapchać kanalizacji?

Jak nie zapchać kanalizacji?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Zapchana rura kanalizacyjna zazwyczaj – każdy z nas spotkał się z tym problemem, czy to w kuchni czy to w łazience. Zator zaczyna się od powolnego spływania wody a w konsekwencji do ustania jej. Jakie trzeba podjąć działania by udrożnić kanalizację?

Sposoby na zatkaną kanalizację

czyszczenie kanalizacjiKanalizacja to system rur służących do odprowadzenia ścieków sanitarnych. Cała konstrukcja budowy składa się z kilku rur, brodzika, toalety, wanny, umywalki itd. Materiały użyte do budowy tych rzeczy zazwyczaj są tak produkowane by zapewniały jak najlepsze przepuszczanie zanieczyszczeń i ograniczały możliwość przyczepiania się różnych zawartości na ścianach. Jednak to czasami zawodzi i wymagane jest czyszczenie kanalizacji. Jakie znamy sposoby i środki do udrożnienia sieci kanalizacji? Pierwsza metoda polega na założeniu nakładki na odpływ za pomocą sitka. Sitko te zbudowane może być z różnych materiałów – tworzyw sztucznych (plastik silikon) lub metal (chrom) o różnych kształtach i kolorach. Zapobiega ona do nie przedostawania się włosów, resztek jedzenia itd. Drugą metoda to bieżące spłukiwanie zalegającego tłuszczu i mydła bez użycia środków żrących i detergentów. Metoda ta polega na tym, aby chociaż raz w tygodniu zalać do wlewu kilka litrów osolonej wrzątek wody, zagotowanego octu lub wody wymieszanej z octem i doprowadzonej do wrzenia. Jeżeli żadna z wcześniejszych metod nie zadziała żadna, to można jeszcze użyć preparat chemiczny do udrożniania rur. W tym celu wystarczy zagotować wodę i następnie wlać i wsypać jedną zawartość saszetki środka oraz odczekać 5-15 minut. Po tym czasie trzeba intensywnie zalewać wodę w celu pozbycia się resztek pozostałych na ścianach rur.

Powyższe propozycje powinny przyczynić się do tego, że problem niedrożności kanalizacji oraz co za tym idzie powstawanie przykrych zapachów stanie się zamierzchłym problemem. Więc ważne jest by poznać chociaż kilka metod by osiągnąć zamierzony cel.