You are currently viewing Jak rozpoznać dobrą kamerę inspekcyjną?

Jak rozpoznać dobrą kamerę inspekcyjną?

 

Wile urządzeń pracujących w przemyśle technologicznym wymagają okresowych zalecanych inspekcji bądź kontroli osprzętu w trakcie jakiejkolwiek awarii. Duża część z tych maszyn ba bardzo utrudniony dostęp do niektórych swoich podzespołów i elementów, aby usprawnić to działanie bardzo często wykorzystywane są kamery inspekcyjne. 

Kamera odpowiednia do naszych potrzeb

dobra kamera inspekcyjnaJest wiele elementów na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania endoskopu technicznego. Dobra kamera inspekcyjna powinna przede wszystkim posiadać optykę, która jest w stanie rejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości. Optyka ta powinna również posiadać szeroki kąt widzenia w celu większego pola widzenia. Ważnymi elementami jest również grubość sondy oraz czy jej końcówka jest ruchoma taka funkcja znacznie ułatwia manewrowanie w bardzo utrudnionych miejscach, ponieważ nie trzeba odpowiednia ustawiać całego urządzenia, wystarczy tylko obrócić ruchomą głowicę w odpowiednią stronę. Dobra optyka ma wpływ tylko i wyłącznie na jakość wyświetlanego obrazu i jakość pokazywanych szczegółów. Ważnym elementem jest tutaj też monitor pod jaki będzie podpięty sprzęt rozdzielczość monitora nie może być mniejsza rozdzielczości optyki zastosowanej w kamerze inspekcyjnej. W innym wypadku wyświetlany obraz może być niewyraźny. Zaleca się aby rozdzielczość byłą większa wtedy obraz będzie bardzo wyraźny a wszystkie szczegóły będą bardzo dobrze widoczne. Ważnym elementem jest również głębia ostrości, która odpowiedzialna jest za rejestrowanie obrazu z wysoką ostrością w przypadku dużych przybliżeń. Podczas wyboru urządzenia należy się zastanowić również nad długością sondy z optyką.

Wybierając kamerę inspekcyjną musimy przede wszystkim zastanowić się nad tym w jakim celu i w jakich przypadkach kamera będzie wykorzystywana. Jeśli potrzebujemy jej do bardzo szczegółowych inspekcji warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, który pozwoli nam na szczegółowe inspekcje w trudno dostępnych miejscach.