You are currently viewing Jak zamontować oponę na felgę samochodową?

Jak zamontować oponę na felgę samochodową?

Opona samochodowa musi być montowana w profesjonalnym warsztacie nie tylko dlatego, iż do jej zamontowania są potrzebne specjalistyczne maszyny i narzędzia. Od prawidłowego zamontowania opony zależy nie tylko bezpieczeństwo jazdy, ale także żywotność samego ogumienia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie osadzenie rantu opony na feldze. Pomagają w tym specjalne maści i specyfiki, dzięki którym opona łatwo wskakuje na swoje miejsce.

Maści montażowe do opon samochodowych

montażowa pasta do oponPodstawową rolą specyfiku tego typu jest ułatwienie montowania opony na feldze, co ma bezpośrednie przełożenie na zachowanie centryczności i zmniejszenie bicia opony zaraz po jej założeniu. Montażowa pasta do opon może także być odpowiednim specyfikiem, który ma przełożenie na mniejsze opory pracy montażownic. Dzięki temu, iż urządzenia te pracują z mniejszym oporem, możliwe jest nie tylko zmniejszenie prawdopodobieństwa uszkodzenia opony, ale także wyeliminowanie nadmiernego tarcia na stopkę opony. Pastę tego typu nakładamy też po to, aby ochronić miejsce styku opony przed wilgocią,a  także uszczelnić je. w wielu wypadkach tego typu proces może spowolnić sztywnienie całej opony, a także wydłużyć czas, w którym opona nadaje się do użytku. Nakładając środki montażowe na rant opony, działamy antykorozyjnie na to miejsce, co przekłada się bezpośrednio na dbanie o stan naszych felg stalowych, i zapobieganie tworzeniu się ognisk korozji.

Dzięki specyfikom tego typu możemy także zamontować opony na własną rękę, jeżeli tylko posiadamy potrzebne ku temu narzędzia. Pasta lub maść zmniejsza tarcie do tego stopnia, iż możliwe jest także szybkie awaryjne wymienienie opony, na przykład wtedy, gdy złapiemy przysłowiową „gumę” w trasie. Użycie maści może eliminować także uciążliwe zapiekanie się opony.