You are currently viewing Jaką zewnętrzną skrzynkę do gazu kupić?

Jaką zewnętrzną skrzynkę do gazu kupić?

 

Przy wyborze zewnętrznej skrzynki do gazu, należy szczególnie zwrócić uwagę na jej parametry techniczne. W pierwszej kolejności dobór odpowiedniego tworzywa. Przy skrzynkach zewnętrznych stosuje się blachę nierdzewną oraz gumowe uszczelnienia. Przez takie zastosowanie woda nie jest w stanie przedostać się do środka.

Jak wybrać miejsce na instalację gazową?

skrzynka do gazuSkrzynka powinna znajdować się przy elewacji budynku. Jest to specjalnie przewidziane przez normy przeciwpożarowe. W razie jakiejś awarii przyłącze gazu można w szybki sposób zakręcić bez narażania życia, poprzez wejście do budynku. Skrzynka zawsze powinna nosić odpowiednie zabezpieczenia oraz okleiny. Na drzwiczkach powinna znajdować się naklejka z napisem „gaz”. Przewody gazowe powinny być pomalowane w kolorze żółtym. Dzięki czemu strażacy mogą z łatwością dowiedzieć się wewnątrz budynku, która rura jaką posiada zawartość. Skrzynka do gazu dodatkowo posiada zabezpieczenia. Do każdej znajduje się specjalny klucz. Jest on zaokrąglony i posiada trójkątne wejście. Posiadają go domownicy oraz służby miejskie. Dodatkowo dobrze jest skrzynkę umieścić na podmurówce tak by wilgoć oraz woda nie mogła się dostać do środka. Dobrze by było aby teren w którym będzie znajdować się skrzynka była na podwyższeniu. Istnieje jeszcze możliwość umieszczenia skrzynki na elewacji lub w branie budynku. W niektórych budynkach rury prowadzi się wzdłuż i nie znajdują się wewnątrz murów, tak by nie doszło do wybuchu.

Wewnątrz każdej z skrzynek gazowych znajdują się liczniki i przyłącza od gazu w zależności od lokatorów należy dobrać wielkość skrzynki. Przy instalacji gazowej mogą pracować tylko wyspecjalizowane osoby posiadające do tego specjalistyczne uprawnienia. Osoby takie zostaną nam przydzielone przez spółdzielnie.