You are currently viewing Jakie możliwości oferują gabloty z pleksi ?

Jakie możliwości oferują gabloty z pleksi ?

Często, gdy chcemy wywiesić jakieś ogłoszenie w gablocie informacyjnej, zastanawiamy się, czy ktoś nie zedrze naszej kartki lub też czy warunki atmosferyczne nie zniszczą ogłoszenia. Jest to częsty problem w przypadku otwartych gablot. Problem ten został wyeliminowany w przypadku zamykanych gablot z pleksi.

Zastosowanie gablot z pleksi

tanie gabloty pleksiWarto na początku wyjaśnić czym w ogóle jest pleksi. Otóż w przypadku gablot jest to przezroczyste tworzywo, które do złudzenia przypomina szkło, lecz jest od niego zdecydowanie mniej kruche i odporniejsze na uderzenia. Dlatego też chętnie wykonuje się z niej gabloty informacyjne, gdyż można je szczelnie zamknąć, a warunki atmosferyczne nie stanowią dla nich problemu. Wszystkie tanie gabloty pleksi posiadają specjalne metalowe zakończenia, za pomocą których można zamknąć gablotę na kłódkę, a dostęp do niej uzyskują tylko osoby do tego upoważnione. W ogólnym przypadku pleksi kwalifikowana jest do tworzyw sztucznych, gdyż proces jej wytwarzania jest niemalże identyczny jak dla każdego innego tworzywa sztucznego. Elementy takiej gabloty mogą być dowolnej grubości, lecz często ze względów ekonomicznych nie są zbyt grube, osiągają grubość rzędu kilkunastu milimetrów, gdyż to w zupełności zapewnia odpowiednią trwałość. Niestety jednak gablota z pleksi nie jest odporna na działania wandali, którzy często z nudów niszczą takie przedmioty. Po takim incydencie nie pozostaje nam nic innego jak wymienić uszkodzone części, na szczęście można to zrobić dosyć sprawnie i nie dużym kosztem.

Wszędzie tam, gdzie istnieją obawy o stłuczenie szkła, stosuje się pleksi. Tworzywo to jest o wiele łatwiejsze w transporcie, a także dużo bardziej odporne na zastosowania. Nie potrzeba przy nim zachowywać specjalnych środków ostrożności.