You are currently viewing Jakie usługi obejmuje zakładanie ogrodów?

Jakie usługi obejmuje zakładanie ogrodów?

 

Wielu właścicielom domów jednorodzinnych marzy się piękny ogród, który stanie się połączeniem przestrzeni wypoczynkowej z miejscem do uprawy kwiatów, krzewów i ozdobnych roślin. Często jednak założenie większego ogrodu wymaga dużo prac, na które nie każdy ma czas. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zakładaniem ogrodów.

Zakładanie ogrodu wraz z profesjonalistą

zakładanie ogrodów mazowieckieNa rynku działa wiele firm z branży związanej z architekturą krajobrazu i zieleni. Często ich oferty obejmują nie tylko zaprojektowanie pięknej przestrzeni okalającej dom, ale także usługę kompleksowego stworzenia ogrodu. Zakładanie ogrodów mazowieckie oferują zarówno pracownie architektury krajobrazu, jak i firmy stworzone przez specjalistów z branży ogrodniczej. Tego typu usługi są skierowane w stronę osób prywatnych oraz właścicieli posesji komercyjnych (firm, galerii handlowych, instytucji), którzy chcą, aby budynek był otoczony przez piękną zieleń. Jakie usługi obejmuje zakładanie ogrodu? Otóż w ofertach bardzo często znajduje się plan architektoniczny zagospodarowania terenu oraz kompleksowe przygotowanie stanowiska pod jego realizację. Firmy zajmują się uprzątnięciem posesji (np. tuż po budowie nowego domu), uprawą ziemi za pomocą specjalistycznego sprzętu rolniczego, nawożeniem stanowiska, opryskami. Dopiero tak przygotowany teren może posłużyć do sadzenia roślin według stworzonego planu. Bardzo często w skład usługi wchodzi założenie przydomowego trawnika, posadzenie drzew i krzewów, wytyczenie miejsc pod kwiaty, dobór roślin tworzących spójną całość.

Zakładanie ogrodu z pomocą fachowca to dobry pomysł dla wszystkich, którzy niewiele wiedzą na temat wymogów roślin i trendów ogrodniczych, a jednocześnie chcą mieć piękną przestrzeń wypoczynkową przed domem. Modny projekt jest zawsze dostosowany do wskazówek klienta.