You are currently viewing Konstrukcja tarasów na stropie

Konstrukcja tarasów na stropie

 

Patrząc obiektywnie większość ludzi stwierdzi, że żyjemy w czasach, gdy wiele rzeczy jest łatwo dostępnych, dużo możemy zrobić sami i mamy ogromne możliwości. Dotyczy to prawie wszystkich dziedzin życia. Szczególnie budownictwo poszło mocno na rękę majsterkowiczom oraz tym, którzy lubią proste i szybkie rozwiązania.

Zalety tarasów wentylowanych

taras wentylowany na stropieJednym z takich rozwiązań, choć niekoniecznie nowym, jest taras wentylowany na stropie. Jest to konstrukcja, która posiada bardzo wiele zalet i jest w niektórych miejscach niezastąpiona. Wszędzie tam, gdzie podłoże jest nierówne czy pochyłe, taras wentylowany sprawdzi się najlepiej. Konstrukcja tego typu polega na tym, że podłoże opiera się na wspornikach, tworząc pod nim przestrzeń na odpływająca wodę, cyrkulację powietrza czy przewody elektryczne. Wyeliminowany zostaje problem zawilgocenia, zastoisk wodnych czy zamarzania wody. Płytki, drewno czy inna struktura, po której stąpamy, nie styka się bezpośrednio z gruntem, przez co nie dochodzi do wyżej wymienionych wad. Dzięki tej przestrzeni, cała konstrukcja może być ustawiona również na żwirze, styropianie czy w środowisku wodnym. Budowa tarasu wentylowanego na stropie czy na gruncie to proces łatwy w montażu, demontażu i utrzymaniu. Czysto się je kładzie i bardzo łatwo można uzyskać gładką i równą powierzchnię. W wypadku jakiejkolwiek awarii spokojnie można zdemontować kawałek tarasu bez szkody dla całości. Oczywiście, taras jest od razu po ułożeniu gotowy do użytku.

Nie musi schnąć, poziomować się, stabilizować. Jest konstruowany na sucho i na czysto. Wentylacja powoduje, że nie powstają pleśnie, a z ich powodu przykre zapachy. Dlatego ten rodzaj tarasów interesuje inwestorów, ale jak wszystko, ma swoje wady i zalety. Warto się im przyjrzeć bliżej, jeśli planujemy jego budowę w przyszłości.