Kursy metodologii Scrum

  • Post author:
  • Post category:Biznes

Poszukiwałem nowych wyzwań w mojej pracy, stąd też postanowiłem, że przyłożę się do nauki całkiem nowego zagadnienia, które z dnia na dzień zyskiwały swoich zwolenników w wielu nowoczesnych firmach. Zdawałem sobie sprawę z tego, że jak nauczę się metodologii Scrum w odpowiednim stopniu, to na pewno będę o wiele częściej brany pod uwagę podczas prowadzonych rekrutacji.

Korzystanie z metodologii Scrum

scrum kursStwierdziłem, że muszę wybrać naprawdę dobrego fachowca, który przeprowadzi ze mną scrum kurs w taki sposób, aby niczego nie pominąć i móc nauczyć się wszystkiego całkiem od nowa. Scrum kurs akurat został zorganizowany w moim mieście i to przez znajomą mi firmę, więc byłem przekonany, że scrum kurs przyniesie odpowiednio wymierne korzyści dla mnie. Wiedziałem, że mój aktualny pracodawca szuka właśnie jakiejś osoby na stanowisko związane z zarządzaniem projektami, jednak z wykorzystaniem metodologii Scrum. Od razu wiedziałem, że będę nadawał się do tej roli i na pewno będę brany pod uwagę, jak tylko przejdę taki organizowany scrum kurs, co nie było wbrew pozorom takie łatwe. Przede wszystkim musiałem się sporo nauczyć jeśli chodzi o podejście teoretyczne oraz praktyczne. Dobre kursy Scrum to przede wszystkim takie, które pozostawiają po sobie bardzo dobre wspomnienie, ale także liczną wiedzę, którą później klient potrafi wykorzystywać. Prelegenci kursów odnośnie metodologii Scrum oraz jej wykorzystania nierzadko posiadają dużą wiedzę, którą chętnie dzielą się ze wszystkimi kursantami, którzy przyjdą na takie szkolenie.

Każdego dnia uczyłem się czegoś nowego, co mi się bardzo podobało. Na tym polegała właśnie metodologia Scrum – że nie ma drugiego takiego samego dnia, więc mogłem rozwijać się praktycznie codziennie razem z moimi pracownikami.