You are currently viewing Laweta do niewielkich samochodów

Laweta do niewielkich samochodów

Odnowienie zabytkowych samochodów do pokazów historycznych zajęło nam mnóstwo czasu, aczkolwiek było niemałym powodem do dumy. Byliśmy w końcu jedną z niewielu drużyn, która mogła na pokazach takowe pojazdy prezentować, na dodatek w całej okazałości i w pełni sprawne. Jednak mimo idealnego stanu, nie mogliśmy uzyskać dla nich pozwolenia drogowego, ze względu na ogromny przebieg.

Laweta do transportu samochodów osobowych

lawety samochodoweWszystkie nasze samochody były odrestaurowane do niemal idealnego stanu, i była to zarówno ich ogromna zaleta, jak i wada, gdyż posiadały ciągle oryginalne części i nie mogły być dopuszczone do ruchu drogowego. Do ich transportu mogliśmy zawsze zaangażować zewnętrzne firmy, aczkolwiek nie byliśmy przygotowani na tak duże koszty, więc idąc za przykładem innych ekip rekonstrukcyjnych, zaopatrzyliśmy się w niewielkie lawety do przewożenia naszych samochodów. Nasze lawety samochodowe były niewielkich rozmiarów, bo nikt z nas nie posiadł uprawnień do używania większych przyczep, więc nadawały się wyłącznie do transportu samochodów osobowych o dość niewielkich rozmiarach, co na nasze potrzeby było wręcz idealnym rozwiązaniem. Laweta takowa mogła być podczepiona nawet do samochodu osobowego, choć woleliśmy je używać razem z wozami dostawczymi w których przewoziliśmy resztę sprzętu, bo miały one większą moc i bez trudu był w stanie takowe lawety uciągnąć bez większego obciążenia.

Jako że były to lawety o niewielkich rozmiarach, nie trudno było je znaleźć w każdym większym sklepie budowlanym czy salonie samochodowym, zazwyczaj w wielu odmianach, różniących się przede wszystkim rozmiarami. Nawet przy naszym, dość napiętym, budżecie, lawety te nie były dużym wydatkiem, nie różniąc się ceną za bardzo od zwykłych przyczep towarowych.