You are currently viewing Masoneria w niektórych pozycjach książkowych

Masoneria w niektórych pozycjach książkowych

 

Od najmłodszych lat fascynowałam się różnymi zagadkami, byłam ciekawa świata. Bardzo lubiłam spędzać czas na czytaniu, poznawać różnego rodzaju teorie i poglądy, które nie zawsze były obecne w mediach ogólnoświatowych.

Zakup książek o masonerii

książki o masonachJakiś czas temu postanowiłam jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę i zaczęłam poszukiwać nowych woluminów. Moja naturalna ciekawość sprawiła, że swoje poszukiwania rozpoczęłam od Internetu. Pewnego dnia, w sieci kupiłam kilka ciekawych pozycji. Moje nowe książki o masonach okazały się bardzo przydatne. Z niecierpliwością czekałam na kuriera, który kilka dni później dostarczył moje zamówienie. Książki o wolnomularstwie pochłonęły mnie całkowicie, a ja nie mogłam się od nich oderwać. Moje nowe lektury nauczyły mnie skąd i w jaki sposób wziął się ten nurt myślowy, w którym wieku członkowie tego niezwykłego stowarzyszenia spotkali się po raz pierwszy, w jaki sposób masoneria była połączona z nauką oraz oświeceniem. Dowiedziałam się również, jak sama idea oraz teorie, które towarzyszyły temu nurtowi miały wpływ na ogólne postrzeganie członków stowarzyszenia. W moich nowych książkach odnalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań, a dodatkowo poznałam życiorysy niektórych wybitnych masonów, którzy w wybitny sposób zapisali się na kartach ogólnoświatowej historii. Dowiedziałam się, że lordowie, książęta, wielcy przywódcy, prezydenci byli aktywnymi członkami loż masońskich, a ich działalność była powszechnie lubiana i szanowana. Dzięki moim nowym książkom miałam okazję poznać zupełnie nowy świat i przekonać się w jaki sposób myśl masońska wpływa na życie polityczne, religijne wielu państw.

Bardzo lubię czytać o wszelkich stowarzyszeniach i tajnych organizacjach. Przeróżne teorie oraz dysputy filozoficzne na temat wpływu wolnomularstwa na współczesny świat niezwykle mnie fascynują i sprawiają, że chcę dowiadywać się jeszcze więcej i zagłębiać się w tę naukową literaturę.