You are currently viewing Miejsca, w których bada się kleszcze

Miejsca, w których bada się kleszcze

 

Borelioza to niezwykle groźna choroba. Powszechnie wiadomo, że można się nią zarazić przez ukąszenie kleszcza. Z tego też powodu ukąszenie kleszcza może prowadzić potencjalnie do zakażenia. Warto podkreślić z całą mocą, że nie wszystkie kleszcze przenoszą boreliozę, jedynie wybrane osobniki.

Kleszcze można zbadać w profesjonalnych laboratoriach

gdzie zbadać kleszczaW okresie wiosennym oraz wczesnym latem trzeba szczególnie zważać na kleszcze. Przez ostatnie lata ich liczba w naszym kraju znacząco wzrosła. Warto podkreślić z całą mocą, że kleszcze mogą przenosić groźne choroby, ponadto w wyniku ukąszenia przez kleszcza może dojść do poważnych powikłań. Jeśli zauważymy kleszcza w naszym ciele, powinniśmy natychmiast go usunąć. Należy to robić w odpowiedni sposób. Najlepiej usuwać kleszcza za pomocą pęsety. Trzeba się postarać, żeby głowa kleszcza nie została w ciele. Niektóre kleszcze przenoszą groźną chorobę, która prowadzi do wielu powikłań i problemów zdrowotnych. Mowa oczywiście o boreliozie. Usuniętego kleszcza można oddać do badania. Diagności laboratoryjni dysponują odpowiednimi narzędziami, za których pomocą możną stwierdzić, czy dany kleszcz jest zarażony, czy też nie. Wynik badania otrzymuje się zazwyczaj po kilku dniach, a zatem nie trzeba zbyt długo czekać. Pozostaje pytanie, gdzie skutecznie zbadać kleszcza? Badaniem kleszczy pod kątem obecności boreliozy zazwyczaj zajmują się duże laboratoria. Warto podkreślić, że wczesne wykrycie boreliozy pozwala na skuteczne i pełne wyleczenie.

Profesjonalne laboratoria najczęściej przeprowadzają również badania kleszczy. Na wyniki badania nie trzeba zwykle zbyt długo czekać. Diagności laboratoryjni sprawdzą dokładnie, czy dany osobnik był zarażony boreliozą. Jeśli wynik badania okaże się ujemny, można być spokojnym.