You are currently viewing Miękka formowanka na noc

Miękka formowanka na noc

Rodzice maluchów przewijanych w jednorazowe pieluszki nie muszą się martwić, że zaraz pupa dziecka będzie mokra. Zupełnie inaczej jest w przypadku pieluszek wielorazowych, które mogą sprawiać nieco kłopotu i konieczności czuwania.

Czym są formowanki dla niemowląt?

formowanka na nocPupa niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego wystarczy kilka razy na czas zmienić pieluszkę, aby powstały na niej podrażnienia, a nawet odparzenia. Jeżeli rodzice zakładają maluchowi pieluszki wielorazowe, to ryzyko takich komplikacji jest niewielkie, ponieważ takie pieluchy pozwalają skórze oddychać. W ciągu dnia stosuje się klasyczne pieluchy wielorazowe, a formowanka na noc jest zakładana, gdyż jest nieco większa. Różnica między wielorazowym zabezpieczeniem stosowanym w ciągu dnia i nocy jest takie, że formowanka nie posiada warstwy nieprzemakalnej i wymaga uzupełnienia jej w gatki wełniane lub ze specjalnej nieprzemakalnej tkaniny. Tak przewinięty maluch może spokojnie spać, bo będzie chroniony przed uczuciem wilgoci. W razie przemoczenia, formowankę trzeba wymienić na nową, dlatego też warto jest się zaopatrzyć w kilka sztuk, aby spokojnie można było w nich przetrwać noc. Jeżeli chodzi o materiał z jakiej jest ona wykonana, to przeważnie jest to miękka bawełna lub bambus, które świetnie chłoną wodę i przepuszczają powietrze. Po bokach ma ona wszyte gumeczki przylegające do ciała dziecka, dzięki czemu zawartość pieluchy nie wycieka. Wewnątrz znajduje się chłonny wkład, który może być większy lub mniejszy w zależności od wagi dziecka.

Podczas snu dziecko powinno mieć zapewnione maksymalnie komfortowe warunki, gdyż wtedy rośnie, przyswaja nowe informacje i zwyczajnie odpoczywa. Dlatego idealnie dobrana formowanka powinna być podstawą, jeżeli nie stosujemy pieluszek jednorazowych.