You are currently viewing Miękkie kokony dla niemowląt

Miękkie kokony dla niemowląt

  • Post author:
  • Post category:Dziecko

O tym z czego będzie korzystać maluch przez pierwsze lata życia, najczęściej decyduje mama, gdyż to ona najczęściej zajmuje się kompletowaniem wyprawki. Przeważnie lista niezbędnych rzeczy jest taka sama dla każdego dziecka.

Jak wykorzystać kokony dla niemowlaków?

gniazdo kokon dla niemowlakaOpieka nad małym dzieckiem jest sporym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, dlatego warto sobie w tym trudnym okresie pomagać odpowiednimi produktami. Na pewno niezbędne jest łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek, ubranka dostosowane do pory roku i zapas pieluszek jednorazowych. Do tej listy trzeba też dorzucić sporo mniej ważnych, ale też przydatnych produktów, które na pewno świetnie spełnią swoją rolę w pierwszych miesiącach życia  dziecka. Na pewno do nich należy gniazdo kokon dla niemowlaka, ponieważ może pełnić kilka funkcji. Małe dzieci nie lubią mieć dużo wolnej przestrzeni wokół siebie, gdyż nie panują nad odruchami swoich kończyn. Nie jest to dla nich komfortowe, bo w brzuszku mamy nie miały tyle miejsca i były w pozycji embrionalnej. Dzięki kokonowi, mogą poczuć choć namiastkę tych warunków, ponieważ zaciskając sznureczki na brzegach kokonu, możemy dowolnie nimi regulować jego długość i szerokość. Dzięki temu maluszki mogą spać i leżeć w dość ciasnym i ciepłym miejscu. Kokon można włożyć do łóżeczka dziecka lub jego wózka. Wielu rodziców śpi z maluchami, które wkładają do kokonów, gdyż w nich są zabezpieczone przed ewentualnym zakryciem kołdrą czy przygnieceniem. Dla starszych dzieci, kokon może być matą do zabawy.

Na rynku znajdziemy przeważnie dwa rodzaje kokonów dla niemowląt. Jeden jest cały bawełniany, a drugi dwustronny, czyli z jednej jest miękka bawełna, a z drugiej ciepły polar. Maluchy z powodzeniem mogą z niego korzystać nawet do 9 miesiąca.