You are currently viewing Mini żurawie od producenta

Mini żurawie od producenta

 

Obszar, na którym znajduje się plac budowy jest pełen specjalistycznych pojazdów i urządzeń. Oczywiście jednymi z najbardziej popularnych są dźwigi, najczęściej w formie żurawia. Jednak niektóre place budowy nie są na tyle duże, by potrzebować standardowych żurawi. 

Czy warto wynająć mini żurawia?

mini żurawieŻurawie to jedne z najpopularniejszych modeli dźwigów. Swoją popularność zawdzięczają prostocie rozwiązań technologicznych i dużej funkcjonalności. Żurawie znajdują się praktycznie na każdym placu budowy. Jednak przeważnie w swojej standardowej formie, czyli wysokiego dźwigu z kabiną operatora. Jednak przy małych przedsięwzięciach nie jest konieczne instalowanie tak dużego żurawia. Przy budowie prostych konstrukcji oraz małych domów, doskonale sprawdzają się mini żurawie. To pojazdy gąsienicowe, obsługiwane z panelu sterującego lub specjalnego kontrolera. Mini żuraw porusza się wokół własnej osi i możemy doń zamontować wiele końcówek, od haków po chwytaki. Jeżeli planujemy użycie tego rodzaju sprzętu, możemy je wynająć. Trudni się tym wiele firm na obszarze całego kraju. Możemy też zamówić usługi mini żurawiem. Wtedy przyjeżdża do nas wyspecjalizowana firma i wykonuje polecone jej zlecenie. Usługa jest oczywiście droższa od wynajmu. Mini żurawie to doskonała alternatywa dla standardowych dźwigów, które na małych placach budowy, bywają nieużyteczne. Natomiast mini żurawie to doskonałe rozwiązanie również na duże place budowy, gdzie pełnią rolę wspomagająca procesy przenoszenia i montażu.

Mini dźwig, jakim jest żuraw, to doskonałe rozwiązanie techniczne. Zajmuje bardzo małą powierzchnię, nawet podczas, gdy wsporniki są rozłożone, ale dysponuje mocą porównywalną ze standardowymi dźwigami. To właśnie jego siła – małe gabaryty, duża moc.