Moje pierwsze szkolenie dotyczące bezpieczeństwa

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Dobrze pamiętam jak to wszystko wyglądało, gdy po raz pierwszy poszedłem do pracy na budowę. Trochę się bałem, że nie wszystko będzie tam bezpieczne, ale pracodawca rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Już pierwszego dnia zostałem wysłany na szkolenie z zakresu BHP.

Świetny szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa w pracy

szkolenia wstępne bhp w RzeszowieSamo szkolenie nie było skomplikowane ani trudne. Prawda jest taka, że szkoleniowiec dobrze wiedział, w jaki sposób powinno się przekazywać wiedzę. Nie musiałem niczego zapisywać, ale mimo wszystko co jakiś czas notowałem sobie różnego rodzaju wskazówki i rady. Wiedziałem, że mogę kiedyś tego potrzebować. Kierując się logiką dało się przewidzieć każde zagrożenie i się przed nim uchronić, ale najpierw trzeba było dowiedzieć się, co właściwie nam grozi i posłuchać kogoś, kto miał już do czynienia z takimi sytuacjami. Na szczęście szkolenia wstępne bhp w Rzeszowie stały na wysokim poziomie, dlatego już po kilku godzinach wiedziałem wszystko, co było mi potrzebne. Gdy wróciłem na plac budowy dostałem to, co było mi najbardziej potrzebne – kask i kamizelkę ochronną. Chodząc po moim nowym miejscu pracy widziałem, że pracodawca bardzo dba o to, by bezpieczeństwo stało na wysokim poziomie. Nie spodziewałem się, że będzie próbował wprowadzić każde jedno zalecenie ekspertów do spraw BHP, ale wszystko wskazywało na to, że tak właśnie się stało. Nie byłem w stanie znaleźć nawet jednego przypadku złamania zasad bezpieczeństwa – wszystko wskazywało na to, że dopięli na ostatni guzik każdą rzecz, jaka tylko wpływała na bezpieczeństwo.

Praca przebiegała tam bardzo spokojnie, a ja nie stresowałem się niczym. Wiedziałem, że jestem w pełni bezpieczny – pracodawca zadbał o każdą ewentualność. Sam zresztą też byłem po bardzo dobrym szkoleniu – w razie co mogłem też liczyć na siebie.