You are currently viewing Montaż bramy garażowej

Montaż bramy garażowej

Nastały takie czasy, że wiele osób buduje domy z pomocą wyspecjalizowanych firm budowlanych. Ale jest również znacząca ilość osób, które gro rzeczy przy budowie domu chcą zrobić samodzielnie także dlatego aby zaoszczędzić finansowo. Jedną z takich prac, którą możemy wykonać samodzielnie przy niewielkiej inwencji własnej i określonych zdolnościach jest montaż bramy garażowej. Potrzebne są nam do tego odpowiednie narzędzia i zapał własny.

Jaką bramę zamontować?

brama rolowanaPrzed montażem musimy oczywiście określić jaki rodzaj chcemy mieć. Czy ma to być brama rolowana najprostszy chyba w montażu typ zamknięcia. Czy może zdecydujemy się na nieco bardziej pracochłonne bramy; segmentową czy też uchylną. Jaki  by to nie był typ zamknięcia przy ich montażu przynajmniej na początku obowiązują żelazne zasady. Musimy wszystko bardzo dokładnie pomierzyć. Złe pomiary mimo naszych dużych starań zniweczą naszą pracę i będziemy musieli zaczynać wszystko od początku. Szczególną uwagę będziemy musieli zachować przy obliczeniach pomiarowych światła garażu czyli po prostu miejsca gdzie znajdzie się nasza brama.  Musimy dopasować szkielet bramy dlatego w obliczeniach pomniejszamy owo światło bramy o elementy konstrukcyjne zasłaniające wlot. Wiele osób zapomina o tym że po zainstalowaniu bramy wlot do garażu odpowiednio nam się zmniejszy i są bardzo zaskoczeni, że samochód ledwo mieści się w ich garażu. Gorzej jest wtedy gdy się nie mieści. Wtedy konieczne jest powiększenie wlotu garażu a to już wiąże się ze sporymi dodatkowymi wydatkami.

Dlatego jak mówią mądrzy zanim coś zrobisz pomyśl dwa razy. Do tej zasady warto stosować się praktycznie we wszystkich dziedzinach życiowych. Podsumowując przy montażu zamknięcia rolowanego odpada nam wiele pracy którą musimy wykonać przy innych typach bram. Nie musimy bowiem montować całego stelaża wewnętrznego po którym poruszają się drzwi w przypadku konstrukcji segmentowych czy tez uchylnych.