You are currently viewing Na czym polega zabieg abrazji powietrznej?

Na czym polega zabieg abrazji powietrznej?

Większość osób stara się każdego dnia dbać o zęby. Każdy wie o tym, że kolejny raz niestety nie urosną, dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja. Zazwyczaj jednak po jakimś czasie ząb może zacząć nas boleć lub widoczna będzie próchnica. Samodzielnie w takiej sytuacji zbyt wiele nie zdziałamy i trzeba będzie odwiedzić dentystę. Wiele osób przyznaje, że do tego specjalisty chodzić nie lubi, bo wizyta prawie nigdy przyjemna nie jest.

Co warto wiedzieć o abrazji powietrznej?

abrazja powietrzna warszawaNie da się ukryć, że dzisiejsza stomatologia już nie przypomina tej, z którą mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Zmieniło się bardzo wiele rzeczy. Powstały bardziej nowoczesne techniki leczenia zębów, a same zabiegi nie trwają już tak długo i często wykonywane są w znieczuleniu. Borowanie z niczym miłym się jednak nie kojarzy, a dla wielu osób już sam dźwięk maszyny powoduje duży dyskomfort i niepokój. Już jakiś czas temu stworzono jeszcze jedną metodę, jaką jest abrazja powietrzna Warszawa jest miastem, w którym taki zabieg wykonuje się w najlepszych gabinetach dentystycznych. Polega on na usuwaniu próchnicy za pomocą powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem. Maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze szkliwem zęba i nie uszkadza zdrowej tkanki zęba. Sam zabieg nie wymaga nawet zastosowania znieczulenia. Próchnica zostaje rozbita na mikroskopijne cząstki, które są zasysane do specjalnego pojemnika. Od razu po zabiegu można bez problemu jeść i pić.

Kiedyś faktycznie można było bać się dentysty, ponieważ nie było ani nowoczesnych znieczuleń, ani odpowiednich metod leczenia. Dziś jest zupełnie inaczej i nie ma się czego obawiać. Dobry dentysta jest osobą bardzo życzliwą i ma odpowiednie podejście do każdego pacjenta. Zęby można leczyć nie tylko za pomocą borowania, ale także za pomocą innych metod, które nie powodują bólu i są dużo bardziej przyjazne dla pacjenta.