You are currently viewing Najlepsze działki w okolicach Kołobrzegu

Najlepsze działki w okolicach Kołobrzegu

Podstawowym typem działki, na której można postawić budynek jest działka budowlana. Jest ona dostosowana do takiego celu, ma właściwe parametry i wymaga jedynie uzyskania niezbędnego pozwolenia na budowę od  właściwego urzędu.

Kiedy warto kupić uzbrojoną działkę?

działki uzbrojone w lesie okolice kołobrzeguWielu osobom marzy się domek letniskowy lub nawet własny dom nad morzem, bo są tu piękne widoki i czyste powietrze. Dla tych walorów, niektórzy są w stanie ponieść każde koszty. Jeżeli interesują nas działki uzbrojone w lesie okolice Kołobrzegu są idealną lokalizacją, jeżeli zależy nam na kameralnych warunkach, spokoju i ciszy. Osoby, które nie planują do razu zacząć budowy i też nie chcą korzystać ze wszystkim mediów, powinny przemyśleć zakup działki bez uzbrojenia, albo z minimalnym uzbrojeniem. Takie działki posiadają fizycznie podpiętą instalację energii elektryczne i wody. Natomiast dla osób, które chcą niezwłocznie rozpocząć budowę domu, najlepsze są działki uzbrojone. Są one wyposażone w niezbędne media w formie instalacji energii elektrycznej, wody, gazu i kanalizacji miejskiej. Wystarczy uzyskać stosowne pozwolenie na budowę z urzędu i można wbić pierwszą łopatę pod fundamenty. Ze względu na charakter i wykonane instalacje, działka uzbrojona jest najdroższym gruntem, gdyż koszt prac instalacyjnych może wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście można też kupić działkę nieuzbrojoną i samodzielnie wykonać podłączenie mediów, ale to może potrwać nawet wiele miesięcy i znacznie więcej kosztować.

Bez wątpienia lokalizacja działki nad morzem należy do atrakcyjnych i też jest nie bez znaczenia na wysokość ceny. Z pewnością w centrum Kołobrzegu działki będą znacznie droższe niż na obrzeżach miasta, ale nie będą usytuowane w cichym miejscu.