You are currently viewing Najlepszy ośrodek terapii behawioralnej jest w Toruniu

Najlepszy ośrodek terapii behawioralnej jest w Toruniu

Zauważyłam, że moje dziecko jest dość smutne, a na wszelkie pytania wybucha gniewem. Początkowo, lekceważyłam to, zwalając na przewrażliwienie, jednak gdy dowiedziałam się, że mojej koleżanki syn również zachowuje się inaczej, postanowiłyśmy działać. Udałyśmy się do psychologa dziecięcego, a ten polecił nam spróbowanie terapii behawioralnej.

Zalety terapii behawioralnej

terapia behawioralna toruńNa początku nie wiedziałam, co to jest i dopiero gdy przeczytałam o niej w Internecie, postanowiłam dać jej szansę. Również tam znalazłam miejsce, gdzie odbywa się najlepsza terapia behawioralna toruń okazał się miastem, do którego jeździłam z synem na spotkania z paniami terapeutkami. Na spotkaniu z prowadzącą zajęcia dowiedziałam się, że dzieci uczą się już od najmłodszych lat i naśladują dorosłych w niemal każdego kwestii. Jeżeli dziecko nie będzie odpowiednio dostosowane do życia w społeczeństwie, nie poradzi sobie w życiu. Terapia behawioralna to nie tylko umiejętne wyprowadzenie dziecka z zaburzeniami lub innymi potrzebami edukacyjnymi „na prostą”, ale także pomóc w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Już na pierwszym indywidualnym spotkaniu z behawiorystą, moja pociecha wyznała, że bardzo chciałaby nauczyć się grać na instrumencie, ale boi się, że będzie przez wyśmiane. Dzięki temu, że szybko udało się zdiagnozować problem, mogliśmy podjąć stanowcze kroki. Mój syn miał do dyspozycji różne gry i zabawy, na których poznawał siebie i uczył się nazywać własne emocje, co dobrze wpłynęło na jego decyzję o graniu na instrumencie. Nie trudno domyślić się, jaka byłam wzruszona i szczęśliwa, gdy moje dziecko było znów radosne i pełne życia.

Bardzo cieszę się, że odważyłam się na kilka spotkań, składających się na terapię behawioralną. Mogę ją zdecydowanie polecić, bo jest naprawdę niewiele takich terapeutek, jak te z ośrodka w Toruniu, które znają się na psychologii dziecka.