You are currently viewing Niska cena spowodowała inwestycje w reklamę

Niska cena spowodowała inwestycje w reklamę

 

Sześć lat temu zdecydowałem się na własny biznes. Oczywiście nie jest on głównym źródłem mojego utrzymania ale zapewnia godziwe dochody dla żony. Razem prowadzimy małą kwiaciarnię, która dobrze funkcjonuje. Niestety w naszej karierze bywały i te gorsze momenty.

Zamówiłem dwie reklamy kwiaciarni na samochodach

reklama na samochodzie w niskiej ceniePewnego lata pojawiła się liczna konkurencja i z dnia na dzień nasze dochody malały. W końcu przyszedł najgorszy dzień w naszym małym biznesie. Utarg z całego dnia równał się zeru. To był impuls do działania. Uznałem, że aby wybić się ze szponów naszej konkurencji potrzebujemy odpowiedniej reklamy. Tylko w taki sposób mogliśmy stać się bardziej widoczni. Sam wpadłem na pomysł jak to zrobić i udałem się do specjalistycznej drukarni aby zamówić ulotki, plakaty i broszury z naszym logiem. Również chciałem wprowadzić usługę wysyłania kwiatów pod wyznaczony adres. Jednak wiedziałem, że to trochę za mało. Wtedy przyszła mi do głowy oferta jednej z firm. Była to reklama na samochodzie w niskiej cenie. Zdecydowałem, że zainwestuję w nią i podzielę na dwa samochody. Taka reklama nie miała być duża ale widoczna. W miejscu gdzie wykonywano takie rzeczy zaoferowano mi szablon z kwiatami. Okazało się, że profesjonaliści mają zaplanowanych kilka wzorów i polecają je podczas montowania reklam. Mój doradca twierdził, że to zwiększa skuteczność, ponieważ lepiej przyciąga uwagę i jest po prostu widoczny. Wszystko okazało się wielkim sukcesem. Na dodatek bardzo niska cena za dwa auta wpędziła mnie w zadowolenie.

Od tamtej pory utarg w kwiaciarni znacząco się poprawił i wszystko wróciło do normy. Nasza firma stała się bardziej widoczna na tle konkurencji i wszyscy znali do nas adres oraz numer telefonu. Cieszyłem się z tego sukcesu, ponieważ to był nasz sposób na życie.