You are currently viewing Noclegi na Mazurach

Noclegi na Mazurach

 

Mazury to bardzo atrakcyjny turystycznie region Polski. Co roku, jako cel swojej podróży, wybierają go tysiące osób. Jest to spowodowane bliskością największych jezior w Polsce, które przyciągają wczasowiczów oraz miłośników żeglowania.

Noclegi w sercu Mazur – Mikołajki

noclegi mikołajkiBardzo popularnym miastem w województwie warmińsko-mazurskim są Mikołajki. Leżą one w tak zwanej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w powiecie mrągowskim. To niewielkie miasteczko, liczące zaledwie około 4 tysiące mieszkańców, położone jest w sąsiedztwie wielu jezior. Najważniejszym z nich jest największe w Polsce jezioro – Śniardwy. Innym jeziorem, umiejscowionym praktycznie w środku miasta, jest jezioro Mikołajskie. Łączy się ono z jeziorem Śniardwy i jest idealnym miejscem do żeglowania. Niedaleko Mikołajek funkcjonuje także rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno – bardzo malowniczy i obfitujący w piękne krajobrazy. Mikołajki to także ciekawe miejsce pod względem zwiedzania – w całym mieście można natknąć się na urokliwe, zabytkowe kamienice, stare kościoły czy cmentarze. W Mikołajkach funkcjonuje także stok narciarski. Niedaleko tej miejscowości leży Mrągowo – miasto znane z organizowania nocy kabaretowej. Jest to dodatkowa atrakcja dla fanów polskiego humoru. Jeśli chodzi o noclegi Mikołajki oferują wiele miejsc, w których można się zatrzymać. Jako, że jest to miejscowość ściśle turystyczna, każdy szukający noclegu z pewnością znajdzie go w zadowalającej cenie. Do wyboru są apartamenty, domki letniskowe nad jeziorem czy hotele.

Mikołajki to miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu – choć każdy, kto zdecyduje się tam pojechać, z pewnością będzie chciał wrócić jeszcze wielokrotnie. Ogrom miejsc noclegowych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie, z zapewnieniem wszelkich wygód i atrakcji.