You are currently viewing Nowa era ogrzewania – grzejniki na podczerwień

Nowa era ogrzewania – grzejniki na podczerwień

 

Promienniki podczerwieni są promiennikami, które emitują ciepło w taki sam sposób jak słońce lub kominek, wywołując w nas dobre samopoczucie, które się nam udziela, gdy wygrzewamy się przed płonącym kominkiem lub w wiosennym czyjesiennymsłońcu. Ogrzewanie na podczerwień korzysta z prądu elektrycznego,  ale zużywa znacznie mniej energii niż inne grzejniki elektryczne.

Dlaczego warto kupić grzejniki wykorzystujące podczerwień?

grzejniki elektryczne na podczerwieńPromiennik podczerwieni generuje ciepło bardzo podobne do temperatury naszego słońca. Technologia podczerwieni nie zużywa tyle energii, co grzejnik elektryczny i uzyskuje więcej ciepła z promiennika podczerwieni niż z tradycyjnego systemu grzewczego, dzięki czemu zapewnione jest niskie zużycie energii. Promieniowanie podczerwone nie wywołuje uczucia duchoty, którego doświadczamy przy większość grzejników, ponieważ powietrze nie jest wypychane w pomieszczenie lecz równomiernie się w nim rozmieszcza. Najbardziej korzystnymi promieniami podczerwonymi są promienie FAR, ponieważ sprzyjają krążeniu krwi i gojeniu. Grzejniki elektryczne na podczerwień cichą pracą nie zakłócają domowego środowiska. Są efektywnym i opłacalnym systemem ogrzewania domu polecanym prze wielu Polaków. Poza tym są przyszłością niskonakładowego ogrzewania, prawdopodobnie w ciągu kilku lat nie będzie żadnej alternatywy, która jest tak ekologiczna, tak łatwo dostępna dla wszystkich konsumentów, która nie wymaga konserwacji i może być instalowana bez wyspecjalizowanego technika.

Grzejniki na podczerwień nie ogrzewają powietrza, ale przechodzą przez nie i nagrzewają tylko niezbędne obszary, działając w podobny sposób jak słońce. Natychmiastowe działanie ciepła eliminuje koszty wstępnego podgrzewania, powodując znaczne oszczędności dla użytkowników.