You are currently viewing Nowoczesne posadzki betonowe

Nowoczesne posadzki betonowe

Bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno firm jak i prywatnych inwestorów, cieszą się nowoczesne rozwiązania obejmujące wykończenie wnętrz. Od dawna do wykańczania podług stosowano różnego rodzaju kafelki gresowe, panele podłogowe lub deski z litego drewna. Dzisiaj ta moda odchodzi już w niepamięć i pojawiły się nowe rozwiązania, znacznie bardziej nowoczesne i eleganckie. 

Podłoga z betonu w każdym domu 

betonowe posadzki w domuJednym z coraz częściej wybieranych rozwiązań jest beton architektoniczny. Na placu budowy wykonujemy odpowiednią mieszankę i układamy na przykład w kuchni lub łazience. Taki sposób wykańczania podłóg został zaczerpnięty z przemysłu, w którym większość posadzek wykonuje się właśnie z mieszanki kruszywa, spoiwa i wody. Betonowe posadzki w domu dają bardzo wiele korzyści. Czas ich wykonania jest znacznie mniejszy niż w przypadku układania drobnowymiarowych elementów wykończeniowych. Warstwa grubości powyżej 8 milimetrów nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża. Nawet jeżeli na podłodze mamy jakieś nierówności lub brak poziomu, to właśnie taką zaprawą można te defekty naprawić. Wystarczy tylko zagruntować powierzchnię, żeby zapewnić lepszą przyczepność zaprawy. Dzięki specjalnym betonom architektonicznym, jesteśmy w stanie uzyskać bardzo gładką powierzchnię w różnych kolorach. Należy jednak pamiętać o tym, że aby posadzka była gładka i lśniąca, beton należy odpowiednio zeszlifować. 

Firm zajmujących się profesjonalnym wykonywaniem betonowych posadzek w domu jest bardzo wiele. Producenci stosują również różne sztuczki, aby zwiększyć wytrzymałość tego materiału i poprawić jego parametry. Dodają więc do mieszanki specjalnego zbrojenia, które może być wykonane z drobnych, stalowych drucików lub ze specjalnych włókien mineralnych.