You are currently viewing Ochrona dla samochodowego lakieru

Ochrona dla samochodowego lakieru

 

Lakier auta często uważany jest za odzwierciedlenie jego stanu oraz tego, jak dbał o niego właściciel. Korozja, odpryski i zarysowania nie są pożądane przez posiadaczy samochodów. Jak ochronić przed tym lakier naszego auta? Jakie środki będą najlepsze?

Zalety ceramicznej ochrony lakieru samochodowego

ceramiczna ochrona lakieruZastanawiając się nad tym, jak ochronić lakier samochodu przed działaniem czynników zewnętrznych, warto przemyśleć zabezpieczenie go ceramiczną powłoką. Jest to jedna z najtrwalszych, o ile nie najtrwalsza, forma zapewnienia bezpieczeństwa lakierowi. Taka ceramiczna ochrona lakieru zapewnia jego trwałość czy odporność w trakcie eksploatacji. Dodatkowo, warstwa ta jest twarda, bardzo gładka – nasze auto wygląda wtedy jak profesjonalnie nabłyszczone i woskowane. Utrzymuje się ona na samochodzie nawet przez 5 lat, przez które nie musimy robić z lakierem absolutnie nic. Ta niewidoczna, przeźroczysta powłoka chroni nasze auto przez szkodliwymi czynnikami środowiska, takimi jak deszcz, promieniowanie słoneczne czy nawet uszkodzenia mechaniczne. Lakier będzie odporny na odpryski, zadrapania i korozję. Dodatkowym atutem jest to, że możemy samodzielnie zabezpieczyć lakier samochodu, kupując odpowiedni preparat. Poza tym, ceramiczna powłoka tworzy hydrofobową warstwę. Oznacza to, że płyny oraz brud będzie po niej spływał, a nie się osadzał. Pozwoli to na szybkie umycie samochodu, bez konieczności wizyty w drogiej myjni. Auto pokryte ceramiczną ochroną prawie nie będzie się brudziło, a drobne zanieczyszczenia można wypłukać wodą.

Powłoka ceramiczna na lakier to idealna ochrona dla naszego samochodu. Możemy wykonać ją samodzielnie w domu, bez konieczności wizyty u specjalisty. Chroni ona nasze auto przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo bardzo rzadko się brudzi.