You are currently viewing Ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie poddasza pianką

Poddasze jest jednym z miejsc w naszym domu przez które uchodzi bardzo dużo ciepła. Wielu z nas nie wzięło tego pod uwagę podczas budowania domu. W związku z tym obecnie często spotykać się można z tym problemem, że poddasza nie są ocieplone. Przez takie zaniedbania można doprowadzić do tego, że z wnętrza pomieszczeń uchodzi bardzo dużo ciepła co przekłada się na utratę naszych pieniędzy. 

Efektywne docieplanie poddaszy 

ocieplenie poddaszaNie da się ukryć, że kwestie dotyczące ocieplania budynków są kojarzone głównie z wykorzystywaniem jednego najbardziej popularnego materiału. Przede wszystkim chodzi tutaj o styropian. Od wielu lat to właśnie ten materiał jest do ocieplania wykorzystywany najczęściej. Obecnie jednak dostępnych jest wiele takich rozwiązań, które pozwalają na ocieplenie poddasza innymi materiałami. W szczególności warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak stosowanie pianki poliuretanowej. Takie pianki występują w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Ocieplanie taką pianką jest bardzo skuteczne ponieważ pozwala na zatrzymywanie mnóstwa ciepła w pomieszczeniu. Natomiast drugi rodzaj pianki czyli pianka otwartokomórkowa jest nieco mniej efektywna ale za to ma zdolność przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu zjawisku można skutecznie zapobiegać powstawaniu mostków termicznych, które są często bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci. 

Nie da się ukryć, że ocieplanie pianką jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, które w bardzo dużym stopniu wpływać może na zredukowanie kosztów dotyczących ogrzewania. Im lepiej przyłożymy się do ocieplania poddaszy to tym bardziej spadać będą potrzeby naszego budynku jeśli chodzi o ogrzewanie. Mnóstwo ciepła wówczas będzie mogło zostawać wewnątrz budynku.