You are currently viewing Odpoczynek na kajakach

Odpoczynek na kajakach

Zbliżają się wakacji i w związku z tym trzeba będzie powoli zdecydować, gdzie chcemy spędzić urlop. Do najchętniej wybieranych miejsc w Polsce należą oczywiście góry i morze, jednak jesteśmy coraz bardziej otwarci też na inne rejony. Popularne stają krótkie wypady na przykład na spływ kajakowy. Modne jest spędzanie wakacji w sposób aktywny.

Moda na spływy kajakowe

spływy po Czarnej HańczyAktywny wypoczynek od kilku lat staje się coraz popularniejszy. Chyba dostrzegliśmy, że wbrew pozorom lepiej wypoczywamy w trakcie bycia w ruchu, niż leniuchując całymi dniami na plaży. Oczywiście nadal ogromnie popularnym kierunkiem jest morze, jednak wiele osób na urlop wybiera też góry, a także mniej popularne miejsca i formy odpoczynku. Modne od jakiegoś czasu stały się spływy na kajakach. W mojej okolicy najczęściej organizowane są spływy po Czarnej Hańczy, która jest niezwykle malowniczą rzeką. W taki spływach mogą brać udział całe rodziny. Kajaki są bezpiecznym sposobem na aktywność wodną. Można się trochę zmęczyć, machając wiosłem, jednak największym plusem są widoki, które możemy podziwiać. Kontakt z naturą, odciętą od cywilizacji, pozwala nam na zrelaksowanie się i odstresowanie. Przestajemy wtedy myśleć o naszych problemach, które w obliczu cudów przyrody stają się mało istotne. Wynajem kajaków jest praktycznie na każdą kieszeń, dlatego, szczególnie w letnie weekendy, na Czarnej Hańczy możemy spotkać mnóstwo amatorów kajakarstwa.

Przed nami wakacje, a więc okres urlopów i wypoczynku w atrakcyjnych miejscach w kraju i zagranicą. W ostatnim czasie niezwykle modne stało się aktywne spędzanie wolnego czasu. Ciekawą alternatywą okazują się spływy kajakowe po malowniczo położonych rzekach ze słabym nurtem. Taki miejsc jest w Polsce mnóstwo, zainteresowanie kajakami cały czas rośnie.