You are currently viewing Okucia mocowane do węży hydraulicznych za pomocą tulei

Okucia mocowane do węży hydraulicznych za pomocą tulei

  • Post author:
  • Post category:Przemysł

 

W montowaniu przewodów hydraulicznych ważny jest nie tylko odpowiedni wybór węża, ale również specjalnych okuć. Dobry wybór okucia zapewni długotrwałe i bezpieczne użytkowanie przewodu hydraulicznego. Ważne jest też odpowiednie mocowanie okucia.

Okucia do węży wysokociśnieniowych i przemysłowych

zakucia hydrauliczne do wężyNa szczęście są sklepy stacjonarne i internetowe, w których można kupić takie elementy. Trzeba tylko wiedzieć, jakie rodzaje są dostępne na polskim rynku i które do czego służą. Dobieranie okuć do węży hydraulicznych zależy od kilku czynników. Przede wszystkim ważne są wszystkie parametry pracy danego przewodu hydraulicznego. Oprócz tego ważny jest typ węża, dla jakiego dane okucia zostały zaprojektowane. Tak wybierane okucia na pewno będą odpowiednie i spełnią oczekiwania klienta. Oczywiście zakucia hydrauliczne do węży warto zamawiać przez internet – przy większych zamówieniach można liczyć na ciekawe promocje i darmową wysyłkę towaru. Okucia hydrauliczne to nic innego jak końcówki, które montuje się do węży hydraulicznych. Aby zamontować okucie do węża, potrzebna jest jeszcze dodatkowa tuleja. Istnieją okucia, które przeznaczone są do stosowania tylko w przypadku węży wysokociśnieniowych jak np. węży gumowych hydroplastycznych oraz węży termoplastycznych. Niektóre z okuć można też stosować w przypadku węży przemysłowych. Zawsze należy dokładnie przeczytać opis danego produktu, by odpowiednio wybrać okucie. Nie każde okucie nadaje się do wszystkich węży hydraulicznych. Wybór musi być dobrze przemyślany.

Okucie musi być też odpowiednio dopasowane do tulei, bo to właśnie do niej jest mocowane. W razie wątpliwości należy skontaktować się z producentem okuć i zapytać, czy konkretny produkt będzie nadawał się do zastosowania w danych przewodach hydraulicznych takich jak węże, które są stosowane w hydraulice na co dzień.

Więcej informacji można znaleźć na www.k-h.pl